Foto – AFP

Gimuns: Divu valstu atrisinājums ir nepieciešams “vairāk nekā jebkad agrāk” 0

ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns aicināja atjaunot centienus izraēliešu un palestīniešu konfliktā panākt divu valstu atrisinājumu, kas patlaban ir nepieciešams “vairāk nekā jebkad agrāk”.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām
Lasīt citas ziņas

“Lai izbeigtu okupāciju un konfliktu, mums vairāk nekā jebkad agrāk ir vajadzīgs sarunu ceļā panākts divu valstu atrisinājums,” Vīnē atklājot starpreliģiju dialoga centru, sacīja Bans. “Esmu apņēmības pilns nodrošināt, ka pamiers ir ilgtspējīgs. Abām pusēm ir jāievēro vienošanās,” sacīja ģenerālsekretārs, runājot par pamieru, kas pēc nedēļu ilgušās karadarbības 21. novembrī tika panākts Izraēlas un Gazas joslas starpā. “Ir jārisina neatrisinātie jautājumi. Tas reģiona stabilitātei ir būtiski svarīgi. Mūsu galīgais mērķis ir taisnīgs un vispārējs miers, un tas ir vienīgais veids, kā panākt ilgstošu drošību visiem.”

Palestīniešu pašpārvaldes prezidents Mahmuds Abass vērsīsies ANO Ģenerālajā asamblejā ar lūgumu piešķirt Palestīnai ANO pieaicinātās valsts statusu. “Mēs dodamies uz ANO pilnīgā pārliecībā par savu rīcību. Mēs iegūsim savas tiesības, jo jūs esat ar mums,” Rāmallā uzrunājot atbalstītājus, sacīja Abass. “Mēs lūdzam taisnīgu mieru, kam piekrīt starptautiskā sabiedrība, kas mums piešķirs savu valsti ar Austrumjeruzalemi par tās galvaspilsētu. Bez tā cerību nav vispār.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā atzina Abass, palestīniešu centienus paaugstināt savu statusu ANO atbalsta daudzas ANO dalībvalstis un visas palestīniešu politiskās organizācijas. Šobrīd Palestīnas Atbrīvošanās organizācijai ANO ir novērotāja statuss. Pagājušajā gadā palestīnieši mēģināja iegūt pilntiesīgas dalībvalsts statusu, taču šis mēģinājums nonāca strupceļā vēl pirms ierosinājuma nodošanas balsošanai Drošības padomē, jo pret to iebilda ASV, kam padomē ir veto tiesības. Taču jautājumu par pieaicinātās valsts statusa piešķiršanu iespējams izšķirt ar balsojumu Ģenerālajā asamblejā, un tam nepieciešams tikai vienkāršs vairākums, ko palestīnieši, domājams, bez pūlēm varētu nodrošināt.

Arī pret palestīniešu mēģinājumu iegūt ANO pieaicinātās valsts statusu asi iestājas gan ASV, gan Izraēla. Pērn 31. oktobrī Palestīna tika uzņemta UNESCO. Latvija toreiz bija to valstu vidū, kas balsojumā atturējās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.