×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
22. jūnijs, 2012
Drukāt

Gimuns tiekas ar Ahmadinedžadu

ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns un Irānas prezidents Mahmuds Ahmadinedžads apmainījušies ar viedokļiem par situāciju Sīrijā un Teherānas pretrunīgi vērtēto kodolprogrammu, paziņojis ANO preses pārstāvis Martins Nesirkis.

 

Abi līderi tikušies ANO konferences par ilgtspējīgu attīstību “Rio+20” ietvaros Riodežaneiro. Sīkāku informāciju par sarunu saturu Nesirkis neatklāja. Jautāts, vai Irānai vajadzētu sākt militāru darbību gadījumā, ja notiktu iebrukums tās sabiedrotajā Sīrijā, Ahmadinedžads paziņoja, ka “reģiona problēma ir rietumu iejaukšanās”. “Lai dominētu, viņi nostāda cilvēkus vienu pret otru. Viņi ir atbildīgi par civiliedzīvotāju nāvi Sīrijā,” viņš piebilda.

Bans un ANO un Arābu līgas īpašais sūtnis Kofi Annans pēdējā laikā ir izteikušies par labu Irānas dalībai Annana iecerētajā starptautiskajā sanāksmē, kas būtu veltīta Sīrijas jautājumam un varētu notikt 30. jūnijā Ženēvā. Tomēr ASV un Eiropas valstis ir noskaņotas pret Teherānas dalību šāda veida konferencē. Ahmadinedžads arī atkārtoti uzsvēra, ka viņa valsta nevēlas iegūt kodolieročus. “Un nav oficiālu pierādījumu, ka mēs pēc tādiem tiecamies,” viņš piebilda. “Tiem (Izraēlai), kuri apsūdz mūs, pašiem ir 250 000 kodolraķešu. Ja atombumba ir kaut kas tik slikts, tad kāpēc Izraēlai tāda ir?” jautāja Ahmadinedžads.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+