Reuters/Scanpix

Gincels labo Lemjē rekordu, Malkins met un kaujas 0

Pitsburgas “Penguins” kluba šīs sezonas debitants Džeiks Gincels trešdien guva divus vārtus, palīdzot komandai Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālsērijā pret Nešvilas “Predators” izcīnīt otro uzvaru.
Pašreizējā kausa īpašniece “Penguins”, aizvadot lielisku trešo periodu, savā laukumā svinēja uzvaru ar 4:1 (1:1, 0:0, 3:0), sērijā līdz četrām uzvarām panākot vadību 2-0.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas

Par spēles pirmo zvaigzni tika atzīts 22 gadus vecais Gincels, kurš guva “Penguins” pirmos divus vārtus, tostarp trešā perioda sākumā iemetot uzvaras ripu, kad laukuma saimnieki izvirzījās vadībā ar 2:1. Zīmīgi, ka Gincels uzvaras vārtus guva arī finālsērijas pirmajā cīņā, kurā Pitsburgas klubs pirmdien guva panākumu ar 5:3.

Gincels līdz ar to labojis Stenlija kausa izcīņas rekordu, jo līdz šim nevienam NHL debitantam izslēgšanas spēlēs nebija izdevies gūt piecus uzvaras vārtus. Nebraskā dzimušais hokejists pārspēja tagadējā “Penguins” īpašnieka Mario Lemjē savulaik iespēto.
“Tas ir traki. Man pat ir grūti vārdos aprakstīt, kā es jūtos,” pēc mača sacīja Gincels. “Tomēr galvenais nav uzvaras vārti, svarīgākais ir izcīnīt vēl divas uzvaras, pie kurām tikt būs ļoti grūti.”
Gincels šīs sezonas izslēgšanas spēlēs ir izcēlies ar 12 precīziem metieniem, kas arī ir labākais rādītājs līgā, par trīs gūtiem vārtiem apsteidzot komandas biedru Jevgēņiju Malkinu, kurš ar 26 punktiem (9+17) ir “play-off” rezultatīvākais spēlētājs. Interesanti, ka pirms finālsērijas Gincels vārtus nebija guvis astoņās spēlēs pēc kārtas un “Penguins” galvenais treneris Maiks Salivans apsvēra iespēju viņu atstāt rezervē, tomēr tagad 22 gadus vecais debitants vismaz pagaidām ir spilgtākais finālsērijas dalībnieks.

“Penguins” aizvadīja teicamu trešā perioda sākumu, kad trīs ar pusi minūšu laikā guva trīs vārtus, no 1:1 panākot 4:1. Gincels noslēdzošā perioda desmitajā sekundē no vārtu priekšās mērķī raidīja “Predators” vārtsarga Pekas Rinnes atsisto ripu, trīs minūtes vēlāk Skots Vilsons pārsvaru dubultoja, bet vēl pēc 15 sekundēm Malkins panāca 4:1.

Tuvojoties mača beigām Malkins saķērās ar vienu no “Predators” līderiem Pernelu Karlu Subanu, abiem nopelnot pa piecām soda minūtēm. “Slikts kautiņš, jo mēs saķērāmies un pēc tam apķērušies pavadījām veselu minūti. Es negribēju kauties ar Subanu, taču viņš pats mani paaicināja. Emocijas sita augstu vilni, tāpēc es piekritu,” pēc cīņas epizodi komentēja Malkins.

Pēc ceturtajiem ielaistajiem vārtiem Rinne tika nomainīts, viņa vietā laukumā ejot Jūsem Sarosam.
Tikmēr “Penguins” vārtos teicams bija Mets Marejs, kurš tika galā ar 37 no 38 pretinieku metieniem, tiekot atzīts par spēles otro zvaigzni.

“Predators” komandai arī šajā spēlē bija pārsvars, kas ļāva 13.minūtē pēc Pongtusa Āberja metiena atklāt rezultātu, tomēr vadībā viesi bija tikai nepilnas četras minūtes, jo Gincels ar saviem pirmajiem vārtiem spēlē panāca 1:1.
Sērijas trešā spēle sestdien notiks Nešvilā, kur risināsies arī fināla ceturtā cīņa.