Kultūra
Teātris un kino

Ginta Zilbaloža filma “Projām” ceļos uz diviem festivāliem0

Publicitātes foto

Režisora Ginta Zilbaloža pirmā pilnmetrāžas animācijas filma “Projām” jūnijā startēs festivālu Annecy un “Animafest Zagreb” konkursa programmās, ziņo Nacionālais kino centrs.

Režisora Ginta Zilbaloža debijas pilnmetrāžas animācijas filmai “Projām” pasaules pirmizrāde būs kinofestivālā Animafest Zagreb – šis Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā notiekošais festivāls, kas dibināts 1972. gadā, ir otrs vecākais animācijas festivāls pasaulē un gadu gaitā kļuvis par vienu no svarīgākajiem animācijas gada notikumiem Eiropā. Šogad tas norisināsies no 3. līdz 8. jūnijam.

Ginta Zilbaloža filma kopā ar septiņām citām pilnmetrāžas filmām ir atlasīta Zagrebas Animafest galvenajam pilnmetrāžas filmu konkursam Grand Competition un programmas aprakstā iekļauta kā pirmā, sekojot raksturojumam “… dažkārt lieliskas filmas rodas ne tikai milzīgā darba grupā un ar lieliem finansiāliem ieguldījumiem, bet piedzimst ārkārtīgi rūpīgā darbā un talantīgā apsēstībā, kas pārņem ekstraordināru vienpatni. Tas ir gadījums ar jauno Latvijas autoru Gintu Zilbalodi un viņa filmu Projām…”

75 minūtes garā filma ir stāsts par puisi un putniņu, kuri ar motociklu ceļo pa mistisku salu, mēģinādami nonākt mājās un aizbēgt no tumšā gara, kas seko viņiem pa pēdām.

Visus filmas veidošanā nepieciešamos darbus trīsarpus gadu garumā, tai skaitā scenārija rakstīšanu, tēlu un fonu animāciju, montāžu, skaņas dizainu un šajā filmā arī mūziku, ir veidojis pats režisors Gints Zilbalodis.

Nedēļu vēlāk filma “Projām” sacentīsies arī pasaulē lielākajā animācijas festivālā Anesī, Francijā, – galvenajai skatei paralēlajā konkursā “Feature Film Contrechamp”.

Pasaulē lielākais un vecākais animācijas festivāls, kura atlases komisijai ik gadu piesaka vairāk nekā 3000 filmu no visas pasaules, šogad notiek no 10. līdz 15. jūnijam. Anesī festivāla filmu tirgū MIFA strādās arī Latvijas animatoru delegācija, šogad filmu tirgū pirmoreiz tiks iekārtots kopīgs Baltijas valstu stends.

Ginta Zilbaloža debijas pilnmetrāža “Projām” ir saņēmusi finansiālu atbalstu no Valsts Kultūrkapitāla fonda un maija vidū jau tiek demonstrēta uz starptautiskiem ekrāniem – 16., 18. un 19. maijā notiek filmas tirgus seansi Kannu festivāla filmu tirgū.

LA.lv