Kultūra
Teātris un kino

Ginta Zilbaloža filma “Projām” plūkusi laurus nozīmīgākajā Eiropas animācijas festivālā0

Publicitātes foto

Jaunais režisors Gints Zilbalodis par savu pirmo pilnmetrāžas animācijas filmu “Projām” (“Away”) saņēmis galveno balvu konkursa programmā “Contrechamp” Eiropas animācijas svarīgākajā festivālā, kas šajā nedēļas nogalē noslēdzās Francijas pilsētā Anesī, LA.lv uzzināja Nacionālajā kino centrā (NKC).

Režisora Ginta Zilbaloža debijas pilnmetrāžas animācijas filma “Projām” (“Away”), kas pasaules pirmizrādi piedzīvoja 4. jūnijā kinofestivālā Animafest Zagreb, nedēļu vēlāk startēja Eiropas lielākajā animācijas festivālā Anesī, Francijā, – galvenajai skatei paralēlajā konkursā Feature Film Contrechamp.

Pasaulē lielākais un vecākais animācijas festivāls, kura atlases komisijai ik gadu piesaka vairāk nekā 3000 filmu no visas pasaules, šogad notika no 10. līdz 15. jūnijam.

Lai gan Latvija Anesī festivāla konkursos tikusi pārstāvēta jau vairākkārt, šāda līmeņa balva uz mūsu valsti vēl nebija atceļojusi (nesenākais panākums ir balva Cristal for a Commisioned Film Indras Sproģes alfabēta filmai “Awesome Beetle’s Colors” (2016)).

Šogad pilnmetrāžas filmu skatei “Contrechamp” tika atlasītas pavisam tikai astoņas filmas no Latvijas, Japānas, Čīles, Ķīnas, Meksikas, Dienvidkorejas, Kanādas un Francijas / Luksemburgas.

Ginta Zilbaloža filma tika demonstrēta publikai sešos izpārdotos seansos, izpelnījās lielu interesi no medijiem un daudz pozitīvu recenziju.

Vairākās no tām uzsvērts, ka visus filmas veidošanā nepieciešamos darbus trīsarpus gadu garumā, tai skaitā scenārija rakstīšanu, tēlu un fonu animāciju, montāžu, skaņas dizainu un šajā filmā arī mūziku, ir veidojis pats režisors Gints Zilbalodis.

75 minūtes garā filma “Projām” ir stāsts par puisi un putniņu, kuri ar motociklu ceļo pa mistisku salu, mēģinādami nonākt mājās un aizbēgt no tumšā gara, kas seko viņiem pa pēdām.

“Ginta Zilbaloža animācijas īsfilmām “Aqua” (2012), “Prioritātes” (2014), “Sekotāji” (2014) un “Nedzirdams” (2015) internetā kopā ir vairāk nekā divi miljoni skatījumu un tās ir publicētas vairākās prestižās mājaslapās (Cartoonbrew, Vimeo Staff Picks, Short of the Week),” stāsta NKC kspeciāliste Kristīne Matīsa.

Īsfilma “Prioritātes” piedalījusies 46 starptautiskos filmu festivālos un saņēmusi balvu Otavas starptautiskajā animācijas filmu festivālā (OIAF), kas ir lielākais animācijas festivāls Ziemeļamerikā, bet festivālā Animafest Zagreb tika atlasīta studentu īsfilmu konkursam.

Savukārt Ginta Zilbaloža jaunākā īsfilma “Oāze” (2017) Nacionālajā kino balvā “Lielais Kristaps” ieguva žūrijas speciālbalvu.

Ginta Zilbaloža debijas pilnmetrāža “Projām” saņēmusi finansiālu atbalstu no Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas pirmizrādi piedzīvos 17. oktobrī. Tieši pagājušajā nedēļā, dažas dienas pirms triumfa Anesī, Latvijā tika izziņots, ka šī būs Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) atklāšanas filma.

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
Pabeigta Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta mājvietas atjaunošana
2 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Novembra beigās Latvijas Nacionālajā operā un baletā pasaules pirmizrādi piedzīvos balets “Trīs draugi”
2 stundas
ZB
Zane Balčus
Kultūra
Dvēseļu ēnā. Zane Balčus recenzē filmu “Dvēseļu putenis”
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Latvijā
Dzērājšoferiem piedraud ar piespiedu ārstēšanu
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
TIEŠRAIDE: Juris Pūce skaidro pašvaldību reformu Rojas iedzīvotājiem
Tiešraide 13 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Pensionāru pārsteidz milzīgais rēķins par elektrību – 1433 eiro
1 stunda
LE
LETA
Kultūra
Pazudusi filmas “Oļegs” operatoram piešķirtā “Lielā Kristapa” statuete
26 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Daugavpilī pārspēts 13.novembra nacionālais siltuma rekords
5 minūtes