Sports
Futbols

Tomātus paturiet sev. Gints Freimanis par izlases kritiku 0

foto: LFF

Latvijas futbola izlases spēlētāji nav pelnījuši smagu kritiku, jo allaž laukumā atdod visus spēkus, uzskata aizsargs Gints Freimanis.

Latvijas izlase Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē Ungārijā sasniedza savu antirekordu – zaudējums 1:3 bija astotais pēc kārtas, bet Freimanis vakaru Budapeštā atcerēsies īpaši, jo savā devītajā mačā valstsvienībā guva pirmos vārtus, neilgi pirms pārtraukuma samazinot deficītu līdz 1:2. “Paldies Dievam, ka uzdāvināja man tādu iespēju – aizsargs kļūdījās un es biju īstajā vietā īstajā laikā. Nē, nejauši jau nekas nenotiek, katrs paņēma savu spēlētāju un var teikt – piespiedām pretinieku kļūdīties, tas bija darba rezultāts. Tālāk galvenais bija ieiet soda laukumā ar pirmo pieskārienu un tad skatīties, uzsitu ar pēdas virspusi. Nebija laika svinēt, gribēju vēl iesist un tikt atpakaļ spēlē.”

Uzreiz pēc pārtraukuma Freimanim radās lieliska iespēja izcelties vēlreiz, bet sitiens neizdevās. “Situ tālajā stūrī, bet paskatoties video – vajadzēja tuvajā, rīkoties aukstasinīgāk. Būs vēl lielāks iemesls pastrādāt pie uzbrukuma noslēguma un situācijām, kādas var izveidoties,” viņš nosaka.

Latvijas izlase visus trīs vārtus ielaida pēc standartsituācijām. “Braucām uzvarēt un šķita, ka šoreiz pat izdosies, ņemot vērā, kāda bija nometne un kā noskaņojāmies. Vilšanās, ielaidām no standartiem, kas arī izšķīra spēles likteni. Viņi droši vien bija labāk sagatavojušies, vairāk koncentrējušies. Ungāriem ir labi izpildītāji, bet mums jāparokas sevī, kaut kur nenostrādājām. No stūra gatavojāmies tieši tādam centrējumam, pēc kura ielaidām.” Viņš gan atzīmē, ka komanda vairāk nekā iepriekšējās spēlēs mēģinājusi kontrolēt bumbu un iet uz priekšu, kas rada cerības nākotnē gūt pozitīvu rezultātu.

Saistītie raksti

Šovakar Latvijas futbolisti Rīgā Pasaules kausa atlasi turpinās ar maču pret grupas līderi Šveici, bet Freimanis dzelteno kartīšu limita dēļ tajā nevarēs piedalīties. Gints brīdinājumu Ungārijā saņēma otrajā puslaikā, kad pretinieku uzbrucējs Ādams Salai bija atklāti pagrūdis Freimani. “Tiesnesis iedeva abiem dzelteno, jo radās drūzma, visi saskrēja. Neuzskatu, ka biju pelnījis kartīti, lai gan pa kājām gan jau iedevu, ja viņš nāca man tā virsū. Pēc grūdiena mazliet pietēloju, jo gribēju, lai pretiniekam iedod sarkano, jo tādās situācijās jau būtībā ir jādod.”

Valstsvienības neveiksmju josla ieilgusi, atlases grupā esam pēdējā vietā taču Freimanis uzskata, ka gānīt futbolistus nav korekti: “Tas mums nepalīdzēs. Spēlētāji laukumā atdod visu, tāds šobrīd ir mūsu līmenis. Vairāk jānovērtē to, ko mēs darām, nevis jānomētā ar tomātiem. Neviens nav tāds, kas slinkotu – uz ko ir spējīgs, to arī rāda. Katrā spēlē noskaņojamies uzvarēt, koncentrējamies, vajag gūt kādu panākumu, lai ieelpotu un beigtos negatīvais. Mēs nedomājam par to, kā zaudēt, bet gan – kā uzvarēt.”

LA.lv