Latvijā
Sabiedrība

Ģirģenam bažas, ka iekšlietu struktūras ir atstātas nomaļus no reformām0


Valsts prezidents Raimonds Vējonis (no kreisās) un iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens tikšanās laikā Rīgas pilī.
Valsts prezidents Raimonds Vējonis (no kreisās) un iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens tikšanās laikā Rīgas pilī.
Foto: LETA/Edijs Pālens

Reizēm šķiet, ka iekšlietu struktūras ir atstātas nomaļus no visām reformām, šodien tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni paudis iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Kā aģentūru LETA informēja ministra padomnieks Kārlis Miksons, Ģirģens šodien tikās ar Vējoni, lai valsts pirmo personu iepazīstinātu ar aktuālo situāciju iekšlietu nozarē, uzsāktajām reformām un ilgtermiņa prioritātēm.

Sarunas gaitā iekšlietu ministrs Valsts prezidentam pauda, ka viņa galvenās prioritātes iekšlietu struktūrā ir policistu izglītības modeļa stiprināšana, kiberdrošības uzlabošana, Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas “Moneyval” rekomendāciju ieviešana. Īpaši tika uzsvērta iekšējās drošības stiprināšanas nozīme valsts drošības kontekstā.

“Valsts attīstības pamatā ir ne tikai ārējās, bet arī iekšējās drošības stiprināšana. Dažkārt rodas sajūta, ka iekšlietu struktūras ir atstātas nomaļus no visām reformām, kas atstāj iespaidu uz nozares spēju attīstīties, piemēram, esmu ticies ar ražotājiem no Latvijas, kuri varētu sekmīgi iesaistīties dažādu tehnisko risinājumu radīšanā, kas palīdzētu stiprināt valsti gan iekšēji, gan arī ārēji,” sarunā uzsvēra Ģirģens.

Saistītie raksti

Valsts prezidents piekrita, ka iekšlietu jomas stiprināšana ir valsts attīstības interesēs, un uzsvēra tās būtisko lomu valsts aizsardzības kontekstā. Tāpat Valsts prezidents novēlēja ministram veiksmi uzsākto reformu īstenošanā un izvirzīto mērķu sasniegšanā.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, Valsts prezidents tikšanās laikā uzsvēra, ka Latvija ir paveikusi nozīmīgu darbu, lai stiprinātu valsts ārējo drošību un samazinātu iespējamos apdraudējumus. “Šobrīd būtiski rast nepieciešamos resursus, lai stiprinātu iekšējo drošību, veicot ilgtermiņa ieguldījumus cilvēkresursos un materiāltehniskā nodrošinājuma sakārtošanai,” teica Vējonis.

LA.lv
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Ilze Kuzmina: Vai laižot latiņu aizvien zemāk, ir iespējams celt izglītības kvalitāti?
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Siguldas novada pašvaldība cer izsolīt zemi viesnīcas būvēšanai pilsētā
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferis Rīgā cenšas piekukuļot netrafaretā ceļu policijas auto ekipāžu
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SL
Sintija Lukša
Ekonomika
“Ir jānotur esošais darbaspēks Latvijā.” Vai algu celšana un stundu uzskaite līdzēs? 2
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Slavenākā Rīgas grausta īpašniekiem sods sasniedzis jau 43 000 eiro
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Drāma pendelēs – “Riga” izstājas no UEFA Čempionu līgas
4 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotājiem tomēr būs lielākas algas 2
13 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
14 stundas