Girgensona divi vārti neglābj “Sabres” no vēl viena zaudējuma 0

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons sestdien guva divus vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā, taču tas neglāba viņa pārstāvēto Bufalo “Sabres” komandu no jau desmitā zaudējuma pēc kārtas.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

“Sabres” sestdien savā laukumā ar 3:4 (1:0, 1:2, 1:2) piekāpās Filadelfijas “Flyers” hokejistiem.

Tieši Girgensons cīņas 19.minūtē atklāja šī mača rezultātu, bet ar diviem vairākumā gūtiem vārtiem otrā perioda ievadā “Flyers” jau izvirzījās vadībā. Kad viesiem izdevās panākt 1:1, tobrīd uz noraidīto soliņa atradās tieši Latvijas uzbrucējs. Trešdaļas turpinājumā lieliska iespēja panākt neizšķirtu bija latvietim, taču viņam neizdevās realizēt izgājienu vienam pret vārtsargu, taču 55 sekundes līdz pārtraukumam 2:2 panāca Tailers Eniss.

Filadelfijas vienībai atkal sekmīgāks izdevās trešā perioda sākums, gūstot divus vārtus un panākot jau 4:2, bet Girgensons savu otro ripu šajā cīņā guva 59.minūtē, realizējot vairākumu.

Latvietis tika nosaukts par šīs cīņas pirmo zvaigzni.

Girgensons šoreiz laukumā pavadīja 19 minūtes un 57 sekundes, izcēlās ar četriem metieniem pa vārtiem, vienu spēka paņēmienu, divām soda minūtēm un deviņiem uzvarētiem iemetieniem no 16, izpelnoties neitrālu lietderības koeficientu.

“Domāju, šodien cīnījāmies krietni labāk nekā iepriekš,” pēc cīņas sacīja Girgensons. “Vēlējāmies uzvarēt šo maču, taču pieļāvām kļūdas, kuras nedrīkstēja pieļaut.”

“Sabres” cieta jau 14.neveiksmi pēdējos 15 mačos, turklāt šis bija jau desmitais zaudējums pēc kārtas. Zīmīgi, ka visas šīs desmit neveiksmes ciestas pamatlaikā, kas ir jauns “Sabres” vienības antirekords.

Pašlaik 21 gadu vecais Girgensons pagājušajā sezonā NHL 70 mačos guva astoņus vārtus un veica 14 rezultatīvas piespēles. Savukārt šosezon viņš 46 cīņās guvis 13 vārtus un izpildījis deviņas rezultatīvas piespēles, kas dod otro vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, zaudējot vien Enisam, kā arī ir labākais vienības vārtu guvējs.

Kā zināms, latvietis triumfēja NHL Visu zvaigžņu spēles balsojumā, iegūstot iespēju piedalīties mačā, kas 25.janvārī norisināsies Kolumbusā. Pēdējo reizi kāds no Latvijas hokejistiem NHL Visu zvaigžņu spēlē piedalījās 2003.gadā, kad tas bija aizsargs Sandis Ozoliņš. Viņš savas karjeras laikā Visu zvaigžņu spēlē piedalījās septiņas reizes.

Nākamajā mačā “Sabres” svētdien izbraukumā tiksies ar Detroitas “Red Wings”.

Kā zināms, šajā sezonā “Sabres” komandu vada bijušais Latvijas izlases galvenais treneris kanādietis Teds Nolans, bet viņam palīdz vēl divi kādreizējie Latvijas valstsvienības treneri Artūrs Irbe un Toms Kūlens.

Pēc 46 aizvadītiem mačiem “Sabres” ar 31 punktu stabili ir vājākā komanda Atlantijas divīzijā, kā arī atkritusi uz noslēdzošo 16.vietu arī Austrumu konferencē.

Kā zināms, iepriekšējā sezonā “Sabres” komanda 82 spēlēs tika vien pie 52 punktiem, kļūstot par vājāko visā līgā.