Foto AP/Scanpix/LETA

Girgensona gūti vārti mazākumā neglābj “Sabres” no neveiksmes 0

Latvijas hokejists Zemgus Girgensons ceturtdien guva vārtus skaitliskajā mazākumā, taču tas neglāba Bufalo “Sabres” komandu no kārtējā zaudējuma Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārajā čempionātā.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 192

“Sabres” savās mājās ar rezultātu 2:4 (1:3, 1:0, 0:1) atzina Floridas “Panthers” pārākumu, piedzīvojot otro zaudējumu pēc kārtas un desmito pēdējos 15 mačos.

Girgensons pirms šīs spēles no “Sabres” pirmā uzbrucēju trijnieka tika nobīdīts uz trešo, spēlējot kopā ar Jūhanu Lāšonu un Džeisonu Pominvilu, tomēr tas netraucēja latvietim otrā perioda sākumā gūt vārtus, tobrīd samazinot rezultāta starpību līdz 2:3.

Šie bija Girgensona piekti vārti šajā sezonā, kā arī viņš piekto reizi NHL karjerā izcēlās spēlējot skaitliskajā mazākumā. Vienu reizi tas viņam izdevās arī savā debijas 2013./2014.gada sezonā, kamēr 2014./2015.gada sezonā latvietis mazākumā izcēlās pat trīs reizes.

Cīņu “Sabres” sāka daudzsološi, jo mača astotajā minūtē Raiens O’Reilijs izmantoja skaitlisko vairākumu. Turpinājums gan nesekoja, jo “Panthers” pārņēma iniciatīvu un pirmās trešdaļas otrajā pusē septiņu ar pusi minūšu laikā guva trīs vārtus, no tiem divus vairākumā. Viesiem izcēlās Kīts Jandls, Maikls Matesons un Deniss Malgins, liekot “Sabres” hokejistiem pārtraukumā doties uz ģērbtuvēm savu skatītāju svilpienu pavadībā.

Arī otro trešdaļu “Sabres” sāka mazākumā, taču šoreiz trešās maiņas neatlaidīgā cīņa deva cerības uz izglābšanos. Liels nopelns vārtu guvumā pienākas Lāšonam, kurš aiz “Panthers” vārtiem izcīnīja ripu, atspēlējot to uz zonas vidu Girgensonam. Latvietis metiena iespēju garām nelaida, par aizsegu izmantojot pretinieku spēlētāju Jevgēņiju Dadonovu, pārspējot “Panthers” vārtsargu Harri Seteri nesagatavotu.

Arī šī perioda turpinājumā “Sabres” komandai piederēja liels pārsvars, vienu brīdi teju trīs minūtes pretiniekus neizlaižot no zonas, tomēr lielisks Floridass kluba vārtos bija somu vārtsargs Seteri, kurš vēl pagājušajā sezonā sargāja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Maskavas apgabala “Vitjaz” vārtus.

Patlaban 28 gadus vecais Seteri atvairīja pēdējos 19 “Sabres” metienus un 30 šajā mačā, tiekot pie otrās uzvaras sezonā. Jāpiebilst, ka Seteri uz “Panthers” tika izsaukts no Amerikas Hokeja līgas (AHL) kluba Springfīldas “Thunderbirds”, jo “Panthers” pamatvārtsargs Roberto Luongo un viņa aizstājējs Mets Reimers ir traumēti.

Tuvojoties mača beigām, “Sabres” piedzīvoja vēl vienu fiasko, jo divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām “Panthers” pēc Koltona Skeviora gūtajiem vārtiem panāca 4:2. Beigās īsta hokeja spēlēšana vairs nenotika, jo Bufalo komanda, sarūgtināta par zaudējumu, sāka provocēt pretiniekus, izraisot pāris kautiņus. Noraidījumus līdz mača beigām mājinieku rindās saņēma Evanders Keins un Lāšons, kamēr viesu komandā līdzīgs liktenis piemeklēja Aleksu Petroviču. Zīmīgi, ka Keins šajā mačā darbojās pirmajā maiņā Girgensona vietā, taču viņš kopā ar Džeiku Aikelu un Kailu Okposo palika tukšā.

Par mača pirmo zvaigzni tika atzīts Jandls, kurš izcēlās ar vieniem gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

Tikmēr Girgensons spēlēja 11 minūtes un četras sekundes, no tām teju četras minūtes mazākumā, laukumā esot ļoti aktīvs. Latvietis piecas reizes meta pa vārtiem, vēl reizi pa tiem netrāpīja, zaudēja divos iemetienos, bet nopelnīja pozitīvu lietderības rādītāju +1.

Pēdējos četros mačos Girgensons ir guvis divus vārtus, tagad par diviem precīziem metieniem atpaliekot no iepriekšējās divās sezonās iespētā, kad pretinieku vārtsargus viņš pārspēja pa septiņām reizēm. Savukārt labākā viņam bija 2014./2015.gada sezona, kad latvietis iemeta 15 ripas.

Girgensons šosezon 46 spēlēs guvis piecus vārtus, veicis četras rezultatīvas piespēles un ticis pie negatīva lietderības koeficienta -6.

Bufalo klubs ar 37 punktiem 51 spēlē saglabā stabilu pēdējo, 16.vietu, Austrumu konferencē, bet “Panthers” ar 48 punktiem 49 spēlēs šajā pašā konferencē ir 12.pozīcijā. Visas līgas ieskaitē “Sabres” par četriem punktiem apsteidz tikai Arizonas “Coyotes” komandu.

Nākamo maču “Sabres” piecu mājas spēļu sērijā aizvadīs sestdien, kad uzņems Sentluisas “Blues” vienību.