Girgensona “Sabres” izcila atspēlēšanās un uzvara pret “Sharks” (video) 0

Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Bufalo “Sabres” pirmdien atspēlējās no trīs vārtu deficīta un savā laukumā ar rezultātu 5:4 (2:1, 1:0, 1:3) pagarinājumā pārspēja pagājušās sezonas līgas finālisti Sanhosē “Sharks”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Rezultātu atklāja tieši “Sabres” hokejisti, kad astotajā minūtē izcēlās Mets Moulsons, tomēr nākamos četrus vārtus iemeta viesi, precīziem esot Džoelam Vordam, Loganam Kutūram, Melkeram Kārlsonam un Džo Pavelskim.

Tomēr trešās trešdaļas vidū trīs ar pusi minūšu laikā “Sabres” komanda bija precīza trīs reizes un panāca izlīdzinājumu 4:4. Šoreiz izcēlās Raiens O’Railijs, Evanders Keins un Kails Okposo.

Līdz ar to komandas devās pagarinājumā un tajā jau pēc 65 sekundēm izcēlās Keins, dodot “Sabres” komandai otro panākumu pēc kārtas, kas seko pēc trīs zaudējumu sērijas.

“Sabres” no trīs vārtu deficīta guva uzvaru pirmoreiz kopš 2014.gada 27.decembra, kad pēcspēles metienos ar 4:3 pārspēja Ņujorkas “Islanders”. Savukārt pirmoreiz kopš 2006.gada 2.novembra tā bija labāka spēlē, kad ar trim vārtiem zaudēja mazāk nekā 12 minūtes pirms pamatlaika beigām.

Zīmīgi, ka vēsturē “Sabres” komanda savā laukumā piekāpusies “Sharks” tikai reizi.

Girgensons šajā spēlē laukumā bija 15 minūtes un 47 sekundes, kuru laikā izpildīja divus metienus pa vārtiem, trīs spēka paņēmienus un bloķēja divus pretinieku raidījumus, uzvarot piecos no desmit iemetieniem. Latviešu uzbrucējs spēli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Kopā šosezon Girgensons 52 spēlēs izcēlies ar sešiem vārtiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm, kā arī negatīvu lietderības koeficientu -2.

NHL Austrumu konferences kopvērtējumā “Sabres” vienība ar 54 punktiem 53 spēlēs pacēlusies uz 14.pozīciju, bet Atlantijas divīzijā tā ir sestajā vietā. Abās šajās ieskaitēs Bufalo komanda atrodas priekšā Detroitas “Red Wings” un Tampabejas “Lightning”, kuras sistēmā spēlē latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis.

Tikmēr “Sharks” atrodas otrajā vietā Rietumu konferencē un ir Klusā okeāna divīzijas līdere.

Nākamajā mačā “Sabres” ceturtdien uzņems arī Rietumu konferences ceturtajā vietā esošo Anaheimas “Ducks”.