Girgensonam piespēle un realizēts pēcspēles metiens uzvarā pār Detroitu 0

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons svētdien veica rezultatīvu piespēli, realizēja uzvaru nesošo pēcspēles metienu un kļuva par spēles otro zvaigzni, bet Bufalo “Sabres” komanda Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā ar rezultātu 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0) savā laukumā pārspēja Detroitas “Red Wings” vienību.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā

Girgensons palīdzēja “Sabres” komandai otrās trešdaļas septītajā minūtē atklāt spēles rezultātu, kad pēc paša metiena pats tika pie vārtsarga atsistās ripas, apslidoja vārtus un izdarīja vēl vienu metienu, bet vārtsarga atkārtoti atvairīto ripu vārtos nogādāja Braiens Flins, latvietim tādējādi tiekot pie rezultatīvas piespēles.

Cīņas turpinājumā “Red Wings” komandai vadību deva slovāks Tomāšs Tatars un krievs Pāvels Dacjuks, bet trešās trešdaļas 14.minūtē 2:2 panāca Kriss Stjuarts. Viņš un Flins šajā mačā tika pie saviem pirmajiem gūtajiem vārtiem šosezon.

Pēcspēles metienos pēc divām raidījumu sērijām rezultāts bija 1:1, bet trešajā sērijā savu iespēju realizēja Girgensons, veikli apspēlējot pretinieku vārtsargu Džimiju Hovardu. Viesi savā trešajā izgājienā kļūdījās, kas nozīmēja, ka latvietis savai komandai bija atnesis uzvaru.

Par spēles pirmo zvaigzni kļuva “Sabres” čehu vārtsargs Mihals Noivirts, kurš atvairīja 36 metienus un vēl divus pēcspēles raidījumus. Viņam mača trīs zvaigžņu sastāvā sekoja Girgensons un Stjuarts.

“Nepatika pret zaudējumiem un lielāka nekā prieks par uzvarām. Ceru, ka mēs spēsim iet uz priekšu un progresēt,” pēc mača pauda Girgensons

Latvietis uz ledus pavadīja 18 minūtes un 26 sekundes, veicot trīs metienus pa vārtiem, izpildot vienu spēka paņēmienu, uzvarot septiņos no 19 iemetieniem un iekrājot pozitīvu lietderības koeficientu +1.

“Sabres” komandai tā šosezon bija pirmā uzvara savā laukumā.

Pašlaik 20 gadus vecais Girgensons pagājušajā sezonā NHL 70 mačos guva astoņus vārtus un veica 14 rezultatīvas piespēles. Savukārt šosezon viņš 13 mačos guvis divus vārtus un izpildījis divas rezultatīvas piespēles, kas dod trešo vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, zaudējot Drū Stefordam un Taileram Enisam.

Kā zināms, “Sabres” komandu vada bijušais Latvijas izlases galvenais treneris Teds Nolans. Tāpat šajā sezonā “Sabres” treneru kolektīvam pievienojušies vēl divi bijušie Latvijas izlases treneri – Artūrs Irbe un Toms Kūlens.

Pēc 13 aizvadītiem mačiem “Sabres” Austrumu konferences kopvērtējumā ar septiņiem punktiem ir priekšpēdējā, 15.vietā, bet Atlantijas divīzijas ietvaros ieņem pēdējo – astoto – pozīciju. Tur tuvākajai sekotājai Floridas “Panthers” ir par četriem punktiem vairāk.