Girgensonam un “Sabres” zaudējums bullīšos 0

Zaudējumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā sestdien piedzīvoja latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” komanda, kas savā laukumā ar 2:3 (0:1, 2:0, 0:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Minesotas “Wild” hokejistiem.
Spēles rezultātu “Wild” atklāja jau trešajā minūtē, kad pēc individuāla gājiena Deivids Džonss ieraidīja ripu starp vārtsarga Robina Lēnera kājsargiem.
Otrajā trešdaļā “Sabres” nopelnīja vairākumu uz 2+2 minūtēm. Kaut Bufalo vienība parasti vairākumā nespēlē pārāk sekmīgi, šoreiz izdevās gūt divus vārtus – vispirms vairākumā pirmais pie atlēkušās ripas bija zviedru uzbrucējs Juhans Lāšons, bet nedaudz vēlāk Džeks Aikels saņēma piespēli paralēli laukumam un ieraidīja ripu tukšajā vārtu stūrī.
Tomēr trešajā trešdaļā “Wild” realizēja savu pirmo vairākumu un panāca 2:2, kad precīzs bija Miko Koivu. Uzvarētājs netika noskaidrots arī pagarinājumā, bet “bullīšu” sērijā “Wild” guva uzvaru ar 2:1, izšķirošo ripu iemetot Džeisonam Pominvilam.
Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 12 minūtes un 46 sekundes, izceļoties ar diviem spēka paņēmieniem un neitrālu lietderības koeficientu.
Girgensons šosezon aizvadījis 55 spēles, gūstot piecus vārtus un izdarot deviņas rezultatīvas piespēles, bet viņa lietderības rādītājs ir -1.
Vārtus NHL latviešu uzbrucējs nav guvis kopš 25.janvāra jeb 14 spēlēs pēc kārtas, bet rezultatīvu piespēli pēdējo reizi nopelnīja pirms četrām spēlēm.
“Sabres” komanda ar 66 spēlēs izcīnītu 61 punktu ieņem septīto vietu Atlantijas okeāna divīzijas kopvērtējumā, bet Austrumu konferencē atrodas pirmspēdējā 15.pozīcijā, apsteidzot tikai Toronto “Maple Leafs”, kam ir par deviņiem punktiem mazāk.
Savukārt “Wild” ar 65 spēlēs izcīnītiem 70 punktiem ir piektie Centrālajā divīzijā.
Nākamo spēli “Sabres” aizvadīs pirmdien, viesojoties pie līgas pastarītes “Maple Leafs”.