foto – sabrenoise.com

Girgensonam vārti otrajā NHL spēlē pēc kārtas 0

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons pirmdien guva vārtus otrajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē pēc kārtas, bet viņa pārstāvētā Bufalo “Sabres” komanda izbraukumā ar 2:5 (0:1, 2:1, 0:3) zaudēja Otavas klubam “Senators”.

“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

Girgensons otrās trešdaļas devītajā minūtē izvirzīja viesus vadībā ar 2:1, kad pēc pretinieka acīgas piespēles nokļuva viens pret “Senators” vārtsargu Kreigu Andersonu. Viņa pirmo metienu vārtsargs atvairīja, tomēr atvairīto ripu pirmais ieguva latvietis, cīņā pie vārtiem pārspējot sāncensi.

Pirmās trešdaļas izskaņā laukuma saimniekus vadībā izvirzīja Bobijs Raiens, bet otrās trešdaļas otrajā minūtē 1:1 panāca Marks Peziks, gūstot savus pirmos vārtus šosezon. Pēc Girgensona gūtajiem vārtiem neizšķirtu otrās trešdaļas beigās atjaunoja Raiens, bet trešajā trešdaļā “Senators” komanda guva trīs bezatbildes vārtus – trešo reizi izcēlās Raiens, vēlāk precīzs bija Klārks Makarters, bet divas sekundes pirms spēles beigām ripu tukšos “Sabres” vārtos raidīja Kolins Grīnings, gūstot savus pirmos vārtus šosezon.

Girgensons otrās trešdaļas beigās tika noraidīts par klupināšanu, bet sekojušo vairākumu mājinieki neizmantoja. Latvietis uz ledus pavadīja 18 minūtes un 25 sekundes, veica piecus metienus pa vārtiem, kas bija lielākais rādītājs komandā, izpildīja divus spēka paņēmienus un uzvarēja septiņos no 21 iemetiena, paliekot ar neitrālu lietderības koeficientu.

“Senators” komanda tādējādi pārtrauca trīs zaudējumu sēriju. Tikmēr “Sabres” komanda pēdējo sešu spēļu laikā uzvarējusi tikai vienreiz.

Pašlaik 20 gadus vecais Girgensons pagājušajā sezonā NHL 70 mačos guva astoņus vārtus un veica 14 rezultatīvas piespēles. Savukārt šosezon viņš 37 cīņās jau guvis 11 vārtus un izpildījis deviņas rezultatīvas piespēles, kas dod otro vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, zaudējot vien Taileram Enisam. Latvietis ir vienības labākais vārtu guvējs, bet viņa lietderības koeficients (+1) ir otrais labākais komandā.

Girgensons joprojām ir līderis līdzjutēju balsojumā par NHL Visu zvaigžņu spēles sākumsastāvu. Līdzjutēju balsošana ilgs līdz 1.janvārim, bet, apkopojot fanu balsis, tiks izraudzīts viens vārtsargs, divi aizsargi un trīs uzbrucēji, kamēr pārējos Visu zvaigžņu spēles dalībniekus izraudzīsies līga.

Kā zināms, šajā sezonā par “Sabres” galveno treneri turpina strādāt bijušais Latvijas izlases vadītājs Teds Nolans, bet Bufalo kluba treneru kolektīvam pievienojušies vēl divi bijušie Latvijas izlases treneri – Artūrs Irbe un Toms Kūlens.

Pēc 37 aizvadītajiem mačiem “Sabres” ar 31 punktu joprojām ir vājākā komanda Atlantijas divīzijā, bet Austrumu konferencē atrodas 15.pozīcijā starp 16 vienībām.

Kā zināms, iepriekšējā sezonā “Sabres” komanda 82 spēlēs tika vien pie 52 punktiem, kļūstot par vājāko visā līgā.