Girgensonam vārti un rezultatīva piespēle uzvarā pār “Flames” 0

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons ceturtdien izcēlās ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē, kurā viņa pārstāvētā Bufalo “Sabres” komanda savā laukumā ar rezultātu 4:3 (0:0, 2:2, 2:1) pieveica Kalgari “Flames”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Otrajā trešdaļā Mets Moulsons un Markuss Folinjo divreiz izvirzījās vadībā “Sabres”, tomēr trešās trešdaļas ievadā Šons Monehens jau vadību deva “Flames”. Turpinājumā gan Girgensons, raidot ripu tukšajā vārtu stūrī, panāca izlīdzinājumu 3:3, bet septiņas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Girgensona un Tailera Enisa rezultatīvām piespēlēm uzvaras vārtus guva Moulsons.

Par cīņas pirmo zvaigzni tika atzīts trīs rezultatīvas piespēles izpildījušais Eniss, bet Girgensons tika pie trešās spožākās zvaigznes lauriem.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 21 minūti un 16 sekundes, izceļoties ar vienu metienu, diviem spēka paņēmieniem, kā arī uzvarot astoņos no 22 iemetieniem, kuros piedalījās, cīņu noslēdzot ar pozitīvu lietderības koeficientu +3, kas bija labākais cīņā.

Mača gaitā “Sabres” veica 19 metienus pa vārtiem, bet “Flames” atbildēja ar 45 raidījumiem.

Līdz ar to nesenā līgas vājākā komanda “Sabres” iepriekšējos 11 mačos tikusi pie astoņām uzvarām.

“Šī nebija no mūsu labākajām spēlēm, tomēr parādījām pārliecību,” pēc mača izteicās “Sabres” galvenais treneris Teds Nolans, kurš vēl šī gada pasaules čempionātā vadīja arī Latvijas valstsvienību. “Tas ir īpaši, jo mums nepiederēja iniciatīva, tomēr joprojām ticējām, ka varam atspēlēties. Girgensona vārtu guvums bija īpašs.”

Pašlaik 20 gadus vecais Girgensons pagājušajā sezonā NHL 70 mačos guva astoņus vārtus un veica 14 rezultatīvas piespēles. Savukārt šosezon viņš 29 cīņās jau guvis deviņus vārtus un izpildījis septiņas rezultatīvas piespēles, kas dod otro vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, zaudējot vien Enisam, kā arī ir labākais vienības vārtu guvējs.

Girgensons joprojām ir līderis līdzjutēju balsojumā par NHL Visu zvaigžņu spēles sākumsastāvu. Līdzjutēju balsošana ilgs līdz 1.janvārim, bet, apkopojot fanu balsis, tiks izraudzīts viens vārtsargs, divi aizsargi un trīs uzbrucēji, kamēr pārējos Visu zvaigžņu spēles dalībniekus izraudzīsies līga.

Girgensona šosezon nopelnītais lietderības koeficients +6 ir labākais rādītājs komandā.

Nākamajā mačā “Sabres” sestdien uzņems Floridas “Panthers” komandu.

Kā zināms, šajā sezonā “Sabres” treneru kolektīvam pievienojušies vēl divi bijušie Latvijas izlases treneri Artūrs Irbe un Toms Kūlens.

Pēc 29 aizvadītajiem mačiem “Sabres” ar 24 punktiem joprojām ir vājākā komanda Atlantijas divīzijā, bet Austrumu konferencē atrodas 15.pozīcijā starp 16 vienībām.