Foto – AFP/LETA

Girgensonam vārti, uzvara un pirmās zvaigznes tituls 0

Latvijas hokejists Zemgus Girgensons aizvadītajā naktī ar lielisku sniegumu palīdzēja Bufalo “Sabres” izcīnīt uzvaru NHL čempionāta spēlē.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

“Sabres” savā laukumā pēcspēles metienos ar 2:1 pārspēja Otavas “Senators” un jaunais latvietis guva savas komandas vienīgos vārtus pamatlaikā, kā arī realizēja izšķirošo bullīti.

Mača 34. minūtē Zemgus izlīdzināja rezultātu, gandrīz no nulles leņķa pārspējot “Senators” vārtsargu Robinu Leneru. Desmitajā bullīšu sērijā Teds Nolans deva iespēju Girgensonam un viņš savu iespēju izmantoja, atnesot komandai septīto uzvaru sezonas 31. spēlē.

Girgensons spēlēja vairāk kā 17 minūtes, vienu reizi meta pa vārtiem, izpildīja trīs spēka paņēmienus, nopelnot neitrālu lietderības koeficientu. Viņš tika atzīts par mača pirmo zvaigzni. Zemgus pēdējos piecos mačos guvis četrus rezultativitātes punktus, kopā šosezon 30 spēlēs desmit punkti (3+10).