Reuters/Scanpix

Girgensons ar divām rezultatīvām piespēlēm tiek pie simtā punkta NHL karjerā 0

Latvijas hokeja uzbrucējs Zemgus Girgensons pirmdien izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm, palīdzot Bufalo “Sabres” komandai izcīnīt uzvaru, kā arī pašam tiekot pie sava 100.rezultativitātes punkta Nacionālās hokeja līgas (NHL) karjerā.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

“Sabres” viesos ar rezultātu 3:2 (1:0, 0:2, 2:0) uzvarēja Toronto “Maple Leafs” komandu, pārtraucot četru zaudējumu sēriju. Savukārt Toronto komandai šajā mačā pārtrūka 13 mājās uzvarētu spēļu sērija, kas bija klubs rekords.

Girgensons tika atzīts par spēles trešo zvaigzni, kamēr pirmās zvaigznes gods tika viņa maiņas biedram Džekam Aikelam, kurš šajā spēlē izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem, abos asistējot arī latvietim.

Rezultātu “Sabres” otrā maiņa atklāja cīņas ceturtajā minūtē, kad Girgensons no aizvārtes izdarīja piespēli Aikelam, kurš vārtu priekšā apspēlēja “Maple Leafs” vārtsargu Fredriku Andersenu.

Savukārt otrajā periodā “Maple Leafs” pārņēma iniciatīvu, trešdaļas izskaņā Nazeram Kadri un Patrikam Marlo minūtes laikā panākot 2:1.

“Sabres” šoreiz gan spēja atspēlēties, jo 48.minūtē Keisijs Nelsons panāva 2:2, bet 50.minūtē Aikels iemeta uzvaras vārtus. Šoreiz Girgensons piespēli izdarīja vēl savā zonā, bet “Sabres” vārtus guva ātrā pretuzbrukumā.

Girgensons laukumā bija 18 minūtes un 38 sekundes, kas viņam bija trešais ilgākais spēles laiks šajā sezonā. Viņš divas reizes meta pa vārtiem un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Pašlaik 24 gadus vecais Girgensons pagājušās nedēļas izskaņā NHL regulārā čempionāta mačā pret Čikāgas “Blackhawks” guva savainojumu, kā rezultātā viņš izlaida divas “Sabres” spēles pret Nešvilas “Predators” un Arizonas “Coyotes”. Šajos mačos latvieša pārstāvētais klubs piedzīvoja zaudējumus.

Latviešu uzbrucējs šosezon laukumā bijis 68 spēlēs, kurās guvis septiņus vārtus, veicis septiņas rezultatīvas piespēles un iekrājis negatīvu lietderības koeficientu -10. Tas gan ne tuvu nav sliktākais “Sabres” rindās, jo piemēram uzbrucējam Kailam Okposo šosezon lietderības rādītājs ir -31.

Savukārt karjeras laikā Girgensons 345 spēlēs ir guvis 44 vārtus un 56 reizes asistējis partneriem, kas viņam dod 100 rezultativitātes punktus. Arī iepriekšējās divās sezonās viņš guva pa septiņiem vārtiem, taču izdarīja atticīgi 11 un deviņas rezultatīvas piespēles, līdz ar to pagaidām šī viņam statistikas ziņā ir sliktākā sezona NHL karjerā.

Bufalo klubs ar 60 punktiem 76 spēlēs ieņem pēdējo, 16.vietu, Austrumu konferencē, bet augstāk esošā Otavas “Senators” ir priekšā par trim punktiem. Pēdējā “Sabres” ir arī visas līgas ieskaitē, jo Rietumu konferences vājākajām komandām Arizonas “Coyotes” un Vankūveras “Canucks” ir par trim punktiem vairāk.