sabres.nhl.com

Girgensons atgriežas ar diviem gūtiem vārtiem 0

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons, laukumā atgriežoties pēc vairāku spēļu izlaišanas savainojuma dēļ, pirmdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā guva divus vārtus, kas gan neglāba viņa pārstāvēto Bufalo “Sabres” komandu no zaudējuma.
“Sabres” izbraukumā ar 3:6 (1:1, 0:1, 2:4) piekāpās Ņujorkas “Rangers” vienībai.
“Mums varbūt paveicās pretuzbrukumos, taču tāda ir spēle. Izmantojām savas iespējas, taču pēc tam mūsu spēle pajuka,” atzīmēja Girgensons, kurš sevi vainoja ceturto vārtu zaudējumā. “Nezinu, kas notika ceturto vārtu zaudējumā. Domāju, tā bija mana vaina. Skaitliskajā mazākumā neizvēlējos pareizo vietu laukumā.”
Girgensons šosezon 41 spēlē guvis piecus vārtus un veicis piecas rezultatīvas piespēles. Hokejists pirms šī mača atzina, ka viņš nav zaudējis pārliecību par saviem spēkiem, kaut arī šosezon nav izdevies sakrāt daudz rezultativitātes punktu. “Kā jau teicu, negribu būt neapmierināts ar šo sezonu. Nav nekāda prieka, ja zaudē spēli, bet divi gūtie vārti – man tas nav slikti.”
Pirmajā trešdaļā abām vienībām apmainoties vārtu guvumiem, otrajā spēles periodā “Rangers” zviedru uzbrucējs Viktors Stolberjs vadībā izvirzīja mājiniekus no Ņujorkas, kuriem 42.minūtē izdevās panākt jau 3:1. Tiesa, pēc tam atbildes triecienu deva tieši Girgensons, kurš 45. un 46.minūtē guva divus vārtus, panākot izlīdzinājumu.
Tomēr pamatlaika turpinājumā “Rangers” guva trīs bezatbildes vārtus, nodrošinot uzvaru.
Girgensons ar diviem gūtiem vārtiem tika nosaukts par šī mača otro zvaigzni, kamēr pirmās godu izpelnījās arī divus vārtus guvušais Deriks Brasārs, kuram turklāt arī trīs rezultatīvas piespēles.
Latviešu hokejists šajā mačā laukumā pavadīja 14 minūtes un 34 sekundes, veikdams divus metienus pa pretinieku vārtiem un izpildīdams vienu spēka paņēmienu. Tāpat Girgensons uzvarēja vienīgajā iemetienā, kurā piedalījās, un cīņu noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.
Girgensons šosezon 41 spēlē guvis piecus vārtus un veicis piecas rezultatīvas piespēles, kā arī izpelnījies negatīvu lietderības koeficientu -3.
Latvijas uzbrucējs 15.janvāra mačā pret Bostonas “Bruins” iedzīvojās ķermeņa augšdaļas savainojumā un kopš tā laika nebija spēlējis.
“Sabres” šosezon 49 aizvadītos mačos izcīnījusi 42 punktus. Bufalo klubs ir pēdējā – astotajā vietā Atlantijas divīzijā, bet Austrumu konferencē ir priekšā tikai Kolumbusas “Blue Jackets”, kam ir par četriem punktiem mazāk.