Sports
Hokejs

Girgensons: Dažreiz vajag dabūt pa pakaļu, lai atgūtu uguntiņu 16

foto: nhl.com

Latvijas vienīgais hokejists NHL Zemgus Girgensons pēdējos divos mačos nav iekļauts Bufalo “Sabres” sastāvā un par šā brīža situāciju nevaino nevienu citu – viņš pietiekami paškritiski izteicies par savu sniegumu un uzsvēris, ka atpakaļ uz pareizā ceļa var nokļūt tikai vienā veidā – ar smagu darbu treniņos.

Girgensons 19 mačos pēc kārtas neguva punktus, tāpēc nokļuva rezervē – lai kā viņam gājis, šāds scenārijs vēl nesen šķita nereāls. “Sabres” galvenais treneris Fils Hauslijs iemēģinājis viņu centrā, malā, arī līderu maiņās, tomēr bez efekta. “Nekad nav patīkami palikt ārpus sastāva, taču neesmu rādījis savu labāko hokeju, nebiju pietiekami labs. Dažreiz vajag dabūt pakaļu, lai atkal dabūtu uguntiņu, dusmas, kas liek izdarīt vairāk komandas labā,” teic Girgensons, kurš šosezon 24 spēlēs guvis trīs rezultativitātes punktus (1+2).

Pēc sestdienas treniņa Hauslijs paslavēja latvieti, sakot, ka viņš aizvadījis labāko nodarbību ilgā laika posmā, kas palielina izredzes atgriezties sastāvā.

Par Zemga Girgensona darba ētiku nekad nav bijis jāšaubās, bet viņš pats uzsver, ka var strādāt smagāk un cītīgāk: “Es pats zinu un arī visi redzējuši, ka varu spēlēt labāk. Man ir jāpaveic lielāks darba apjoms kā citiem, jāspēlē ar lielākām dusmām. Kad sāk krāties spēles bez punktiem, tas ielaužas tavā galvā un ar katru reizi paliek grūtāk. Varbūt šis solis atpakaļ dos man papildus grūdienu.”

Girgensonam šī ir piektā sezona NHL un visās viņš pārstāvējis Bufalo “Sabres”, bet nevienā no tām komanda nav iekļuvusi Stenlija kausā un arī šobrīd līgā ir pirmspēdējā vietā.

Saistītie raksti
LA.lv