Sports
Hokejs

Girgensons: Esmu apmierināts par noslēgto līgumu ar “Sabres” 16

foto: LETA

Zemgus Girgensons ir apmierināts, ka ilgstošā būšana bez līguma noslēgusies ar viena gada vienošanās parakstīšanu ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubu Bufalo “Sabres”, atklāja uzbrucējs.

Girgensons pēc iepriekšējās sezonas kļuva par ierobežoti brīvo aģentu un 1.jūlijā no “Sabres” saņēma kvalifikācijas līgumu. To Girgensonam bija jāpieņem līdz 15.jūlijam, ko hokejists neizdarīja.

Tiesa, ceturtdien latviešu uzbrucējs noslēdza jaunu līgumu ar “Sabres”.

“Galējā vienošanās tika panākta tikai ceturtdien. Esmu apmierināts, ka viss šādi beidzās,” latviešu žurnālistiem teica Girgensons.

Tiek ziņots, ka Girgensons gaidāmajā sezonā saņems 1,15 miljonus dolāru (1,02 miljonus eiro). Pērn viņš pelnīja 832 500 dolāru (730 000 eiro), bet kvalifikācijas līguma pieņemšanas gadījumā būtu saņēmis 105% no šīs summas. Līdz ar to tagad Girgensons nopelnīs nedaudz vairāk.

Girgensons gan atteicās komentēt, kāpēc iepriekš atteicies no kvalifikācijas līguma un vai ir apmierināts ar šādu algas pielikumu.

Patlaban Girgensons atrodas Rīgā, kur palīdz Latvijas izlasei 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

Pirmajā mačā Latvija ar 8:1 sagrāva Austriju, bet otrajā pret Japānu izmocīja uzvaru ar rezultātu 1:3.

Saistītie raksti

“Iesākām ne tā, kā vajadzēja, nespēlējām pareizi, kā treneris teica. Nebijām gatavi un nākamo maču nedrīkstam šādi spēlēt. Kaut kā galvā nebijām noskaņojušies, nebijām aktīvi, mēģinājām kaut ko sazīmēt. Tas vairāk bija mentālu iemeslu dēļ, nespēlējām savas sistēmas,” komentēja Girgensons.

Svētdien Latvijas hokejistiem gaidāma izšķirošā spēle pret Vāciju, taču Girgensons pretinieku mačus līdz piektdienai nebija vēl skatījies.

Latvijas izlase ir piedalījusies iepriekšējās četrās olimpiskajās spēlēs – 2002.gadā Soltleiksitijā, 2006.gadā Turīnā, 2010.gadā Vankūverā un 2014.gadā Sočos, kur spēlēja arī Austrijas izlase, kas iepriekšējā kvalifikācijā aiz svītras atstāja Vāciju. Tieši Sočos Latvija parādīja viscienījamāko sniegumu un guva astoto vietu.

LA.lv