sabres.nhl.com

Girgensons gūst pirmos vārtus šosezon “Sabres” uzvarā (video) 0

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons otrdien guva uzvaras vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā, palīdzot viņa pārstāvētajai Bufalo “Sabres” ar 4:3 (2:1, 0:0, 1:2, 1:0) pagarinājumā pieveikt mājiniekus Filadelfijas “Flyers”.
Spēle “Sabres” hokejistiem iesākās veiksmīgi – pēc desmit nospēlētām minūtēm rezultāts bija jau 2:0 viņu labā. Līdz trešā perioda astotajai minūtei mājiniekiem izdevās izlīdzināt mača rezultātu, panākot neizšķirtu 2:2. Taču minūti vēlāk “Sabres” rindās spēlējošais Džeiks Makeibs atguva savai komandai vadību, gūstot trešos vārtus viesiem. Vadībā Bufalo komanda atradās līdz pat pēdējai pamatlaika minūtei, kad neizšķirtu panāca “Flyers” vienību pārstāvošais Breidens Šens, kurš pēc tam arī tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni.
Pamatlaikā rezultāts vairs nemainījās, līdz ar to komandām bija jāizspēlē papildlaiks, kurā veiksmīgs izgājiens viens pret vienu izdevās latviešu uzbrucējam Girgensonam, kurš arī guva uzvaras vārtus, kas viņam bija pirmie šajā sezonā.
“Vispirms mūsu vārtsargs izglāba spēli, lieliski atvairot pretinieku mesto ripu. Pēc tam arī komandas biedrs izdarīja lielisku piespēli, man nekas cits neatlika kā iemest,” pēc cīņas atzina Girgensons. “Prieks beidzot gūt arī pirmos vārtus šosezon. Šodien visa komanda cīnījās līdz pašām spēles beigām. Domāju, tas palīdzēs mums atgūt pārliecību par saviem spēkiem.”
Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 17 minūtes un 22 sekundes, kā laikā izdarīja piecus metienus pa pretinieku vārtiem, no kuriem viens bija precīzs. Tāpat latvieša kontā divi spēka paņēmieni, bet spēle noslēgta ar neitrālu lietderības koeficientu.
Šosezon Latvijas uzbrucējs aizvadījis deviņas spēles, kā laikā guvis vienus vārtus.
Ar sešiem punktiem deviņos mačos “Sabres” komanda atrodas Atlantijas divīzijas priekšpēdējā, septītajā, vietā, kā arī ir 14.pozīcijā starp 16 Austrumu konferences vienībām.