Zemgus Girgensons

Girgensons gūst vārtus un tiek atzīts par mača pirmo zvaigzni 0

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons sestdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) pārbaudes spēlē, palīdzēdams Bufalo “Sabres” komandai svinēt uzvaru.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija

“Sabres” viesos ar rezultātu 3:2 (0:0, 2:1, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja cita uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvēto Pitsburgas “Penguins”.

Girgensons vārtus guva trešā perioda 12.minūtē, kad pēc Džona Gilmūra piespēles izslidoja viens pret pretinieku vārtsargu, meistarīgi raidīdams ripu mērķī un panākdams 2:2.

“Sabres” uzbrucējs šajā mačā uz ledus pavadīja 13 minūtes un 44 sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, bloķēja vienu metienu un savā vienīgajā iemetienā zaudēja Jevgēņijam Malkinam. Lai gan “bullīšos” viņš nepiedalījās, latvietis tika atzīts par pārbaudes spēles spožāko zvaigzni un tika pie labākā lietderības koeficienta komandā – +2.

Tikmēr Bļugers nospēlēja 15 sekundes ilgāk par savu tautieti un arī bija gana produktīvs. Viņš šajā laikā divas reizes meta pa vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus, pārtvēra trīs ripas un uzvarēja deviņos no 17 iemetieniem.

Traumas dēļ cīņu nepabeidza mājinieku spožākā zvaigzne Sidnijs Krosbijs, kurš tāpat kā Bļugers ir centra uzbrucējs.

Jaunā NHL sezona sāksies nākamajā trešdienā. Vēl no latviešiem sezonu NHL uzsāks Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs Elvis Merzļikins, bet Otavas “Senators” uzbrucējs Rūdolfs Balcers savainojuma dēļ turnīrā neiesaistīsies ātrāk pa oktobra beigām.