Girgensons izpilda 13 spēka paņēmienus 0

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons trešdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā veica 13 spēka paņēmienus un ieguva cīņas otrās zvaigznes titulu, taču viņa pārstāvētā Bufalo “Sabres” vienība ar rezultātu 3:4 (0:1, 2:2, 1:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā izbraukumā piekāpās Toronto “Maple Leafs”. Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 20 minūtes un 45 sekundes, bija ļoti aktīvs, izdarot sešus metienus pa pretinieku vārtiem un veicot 13 spēka paņēmienus, kas ir jauns latvieša rekords. Ar rezultativitāti hokejists neatzīmējās, bet cīņu noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1. Zīmīgi, ka latvietim otrajā trešdaļā bija izdevība gūt vārtus ar soda metienu, taču “Maple Leafs” vārtsargu Džeimsu Raimeru viņam neizdevās pārspēt. Otrajā trešdaļā viesiem no Bufalo izdevās atspēlēties no 0:1 un izvirzīties vadībā ar 2:1, taču arī Toronto komanda otrajā periodā guva divus vārtus un atjaunoja vadību. Par spīti tam “Sabres” vienībai 51.minūtē izdevās panākt neizšķirtu 3:3, kad vārtus vairākumā guva Koudijs Hodžsons. Cīņa tika novesta līdz papildlaikam, kur neviena no komandām vārtus neguva, bet pēcspēles metienu sērijā izšķirošo “bullīti” realizēja “Maple Leafs” hokejists Tailers Bouzaks. Ja latvietim ilgstoši bija viens no labākajiem lietderības koeficientiem “Sabres” rindās, pēdējos septiņos mačos viņš ticis pie koeficienta -8 un nav nopelnījis nevienu rezultativitātes punktu. Kopā šosezon par pagājušā gada Latvijas uzlecošo sporta zvaigzni atzītais Girgensons 45 spēlēs guvis četrus vārtus un veicis desmit rezultatīvas piespēles, kā arī ticis pie negatīva lietderības koeficienta -10. “Sabres” ar 32 punktiem 46 spēlēs joprojām ieņem ne tikai pēdējo, astoto, vietu Atlantijas divīzijā, bet ir arī vājākā vienība Austrumu konferencē un visā līgā.