Girgensons mazākumā iemet uzvaras vārtus 0

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons ceturtdien izcēlās ar uzvaras vārtiem mazākumā un rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē, tiekot pie saviem pirmajiem rezultativitātes punktiem šogad.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124

Girgensons tika atzīts par cīņas pirmo zvaigzni, bet viņa pārstāvētā “Bufalo “Sabres” komanda ar rezultātu 3:2 (1:2, 1:0, 1:0) izbraukumā pieveica Fīniksas “Coyotes”.

Šajā mačā Girgensons atkal spēlēja savas komandas pirmajā uzbrucēju virknējumā un jau septītajā minūtē palīdzēja Taileram Enisam atklāt rezultātu. Turpinājumā Antuāns Vermets un Deivids Moss jau izvirzīja vadībā “Coyotes”, bet otrajā trešdaļā izlīdzinājumu panāca Stīvs Ots.

Savukārt uzvaras vārtus “Sabres” guva trešās trešdaļas otrajā minūtē, kad Girgensons mazākumā sekmīgi nocīnījās pretinieku vārtu priekšā, atņemot ripu Kītam Jandlam.

“Ieraudzīju iespēju, situ pa ripu un, par laimi, tā iegāja vārtos,” izteicās jaunais latvietis. “Neviens to negaidīja un noķēru viņus uz pārsteigumu. Ir jācīnās.”

Šie Girgensonam bija pirmie rezultativitātes punkti kopš pagājušā gada 27.decembra, jeb viņš “sausā” bija palicis iepriekšējās 14 spēles. Latvietis šoreiz laukumā aizvadīja 17 minūtes un 15 sekundes, kuru laikā veica četrus metienus pa vārtiem un piecus spēka paņēmienus, tiekot pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Zīmīgi, ka iepriekšējā abu komandu tikšanās reizē 23.decembrī “Sabres” guva uzvaras vārtus pagarinājumā, kad “Coyotes” vārtsargam Maikam Smitam ripa aizkrita aiz biksēm un viņš ar to ieslidoja aiz vārtu līnijas.

“Viņi cīnās smagi, bet dažreiz ir komandas pret kurām vairāk paveicas,” izteicās “Sabres” galvenā trenera pienākumu izpildītājs Teds Nolans, kurš ir arī Latvijas valstsvienības galvenais treneris. “Arī mēs cīnāmies smagi, tomēr nevar noliegt veiksmes palīdzību.”

Kopā šosezon par pagājušā gada Latvijas uzlecošo sporta zvaigzni atzītais Girgensons 52 spēlēs guvis piecus vārtus un veicis 11 rezultatīvas piespēles, kā arī ticis pie negatīva lietderības koeficienta -8.

Šis “Sabres” vienībai bija vien otrais panākums pēdējās deviņās spēlēs. “Sabres” ar 38 punktiem 53 spēlēs joprojām ieņem ne tikai pēdējo, astoto, vietu Atlantijas divīzijā, bet ir arī vājākā vienība Austrumu konferencē un visā līgā.