Girgensons nespēlē, Ovečkinam krievu rekords (video) 0

Bufalo “Sabres” komanda, arī šoreiz spēlējot bez savainotā latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona, ceturtdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā izbraukumā ar 2:3 (0:1, 2:1, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Sentluisas “Blues” vienībai.
Mājinieki divreiz izvirzījās vadībā, taču “Sabres” divreiz atspēlējās, panākot izlīdzinājumu un izraujot pagarinājumu. Mača rezultātu sestajā minūtē atklāja “Blues” vienību pārstāvošais Kevins Šatenkirks, bet 1:1 panāca Sems Reinherts. Mājiniekus atkal vadībā izvirzīja krievu uzbrucējs Vladimirs Tarasenko, bet neizšķirtu 2:2 panāca Raiens O’Reilijs.
Pagarinājumā vārti netika gūti, savukārt pēcspēles metienu sērijā uzvaras “bullīti” guva Aleksandrs Stīns no “Blues” komandas.
Tikmēr Girgensons šajā mačā nepiedalījās veselības likstu dēļ. Latviešu hokejists izlaidīs vēl vismaz vienu spēli, jo viņš nav devies komandai līdzi šajā izbraukuma sērijā. Tāpat Girgensons šonedēļ nebija aizvadījis nevienu treniņu ar savu vienību.
Kā zināms, pagājušās sestdienas mačā pret Sanhosē “Sharks” vienību brīdī, kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas piecas minūtes, “Sharks” uzbrucējs Tomijs Vingelss notrieca latvieti, kā dēļ Girgensonam bija jādodas uz ģērbtuvēm. Vingelss par pārkāpumu gan nesaņēma sodu, turklāt noraidījumu par rupjību saņēma “Sabres” spēlētājs Karlo Kolaiakovo, kurš aizstāvēja Girgensonu.
Latviešu uzbrucējs vēlāk gan atgriezās uz ledus, tomēr, viņam atrodoties laukumā, “Sabres” pagarinājumā ielaida vārtus un piedzīvoja zaudējumu ar 1:2, tādējādi pārtraucot trīs uzvaru sēriju.
Iepriekš vienība pavēstīja, ka Girgensons vēl nav pilnībā atguvies no šī incidenta.
Latvijas uzbrucējs šosezon 17 spēlēs guvis vienus vārtus un veicis vienu rezultatīvu piespēli, kā arī izpelnījies neitrālu lietderības koeficientu.
Tikmēr Tampabejas “Lightning” ar Benu Bišopu vārtos ceturtdien savā laukumā ar 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) pieveica Ņujorkas “Rangers” komandu, tādējādi pārtraucot viesu kluba deviņu uzvaru sēriju.
Uzvaras vārtus mājinieki guva vien minūti un piecas sekundes līdz pamatlaika beigām, kad precīzu metienu uz Ņujorkas komandas sargātajiem vārtiem izdarīja soms Valteri Filpula. Zīmīgi, ka arī mača rezultātu šajā spēlē atklāja šis Somijas hokejists. Tikmēr vienīgos vārtus Ņujorkas kluba labā guva Dominiks Mūrs.
Uz Bišopa vārtiem šajā duelī meta 21 ripu, viņš atvairīja 20.
Kā zināms, pēc traumas izdziedēšanas krievu vārtsargs Andrejs Vasiļevskis, kurš piedalījās iepriekšējā spēlē, aizvadīja divus mačus “Lightning” Amerikas Hokeja līgas (AHL) fārmklubā Sirakjūsas “Crunch”, bet pēc tam tika izsaukts uz Tampabejas vienību, kamēr latvietis Kristers Gudļevskis tika nosūtīts uz AHL.
NHL Atlantijas divīzijas kopvērtējumā “Sabres” ar 18 punktiem 19 cīņās ieņem septīto pozīciju, bet “Lightning” ar 21 punktu 21 spēlē ir trešā. Savukārt Austrumu konferencē Bufalo klubam 12.vieta, bet “Lightning” atrodas četras pozīcijas augstāk.
Savukārt par visu laiku labāko vārtu guvēju starp krievu hokejistiem beidzot kļuvis Aleksandrs Ovečkins, kura pārstāvētā Vašingtonas “Capitals” komanda ceturtdien savā laukumā ar rezultātu 2:3 (1:1, 0:0, 1:2) piekāpās Dalasas “Stars” vienībai.
Ovečkins, kurš nespēja gūt vārtus četras spēles pēc kārtas, precīzu raidījumu uz Dalasas komandas vārtiem veica otrajā periodā, kad panāca neizšķirtu 2:2.
Kopumā šie bija Ovečkina 484.gūtie vārti 777 NHL spēlēs. Tas ir par vienu precīzu ripu vairāk nekā Sergejam Fjodorovam, kurš aizvadīja 1248 spēles.