AFP/LETA

Girgensons pirmssezonu sāk ar diviem vārtiem 0

Ar diviem gūtiem vārtiem pirmajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Bufalo “Sabres” pirmssezonas pārbaudes spēlē svētdien izcēlās latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons.

10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

Aizvadītajā mačā “Sabres” ar 5:4 (0:1, 3:2, 1:1, 0:0, 1:0) izbraukumā pēcspēles metienu sērijā uzvarēja Monreālas komandu “Canadiens”.

Girgensons ar gūtiem vārtiem izcēlās otrās trešdaļas 58.sekundē, kad mazākumā panāca rezultātu 1:1. Savukārt pēc tam latvietis bija precīzs otrās trešdaļas 12.minūtē, panākot neizšķirtu 3:3.

Mača gaitā “Sabres” komanda četras reizes atspēlēja vienu vārtu deficītu.

Pašlaik 19 gadus vecais uzbrucējs laukumā pavadīja 19 minūtes un 20 sekundes, nopelnot vienu divu minūšu noraidījumu, veicot četrus metienus pa vārtiem, izdarot vienu spēka paņēmienu un iekrājot pozitīvu lietderības koeficientu +2. Tāpat latvietis bija pārāks 67% iemetienu.

Aizpagājušajā nedēļā Girgensons piedalījās “Sabres” jauno talantu treniņnometnē, izpelnoties daudz pozitīvu atsauksmju. Savukārt pašlaik viņš cīnās par vietu pirmajā komandā.

Pagājušo sezonu hokejists, kuru iepriekšējā gada NHL draftā “Sabres” izvēlējās ar augsto 14.numuru, aizvadīja Amerikas hokeja līgas (AHL) klubā Ročestras “Americans”. Regulārajā sezonā 61 AHL spēlē Girgensons guva sešus vārtus un veica 11 rezultatīvas piespēles, bet viņa lietderības koeficients bija negatīvs -7. Latvietis tika atzīts par visvairāk progresējušo “Americans” spēlētāju.

Tāpat pašlaik ar NHL lubu Tampabejas “Lightning” pirms jaunās sezonas gatavojas latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis. Viņš šovasar kļuva par 29. latviešu hokejistu, kurš izvēlēts pasaules spēcīgākās līgas draftā, un tikai otro vārtsargu aiz Artūra Irbes.

Pagājušajā sezonā Gudļevskis debitēja Rīgas “Dinamo” sastāvā, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā piedaloties divās spēlēs. Tāpat aizvadītajā sezonā Gudļevskis izcīnīja vietu Latvijas izlases vārtos, pasaules čempionātā sargājot vārtus četrās spēlēs, un tika atzīts par vienu no trim labākajiem spēlētājiem Latvijas izlases sastāvā visā turnīrā.

Jaunā NHL sezona sāksies 1.oktobrī.

Kā ziņots, pagājušajā sezonā no latviešu hokejistiem NHL spēlēja vienīgi Kaspars Daugaviņš, kurš turklāt ar Bostonas “Bruins” komandu aizkļuva līdz Stenlija kausa izcīņas finālsērijai, tomēr pirms jaunās sezonas uzbrucējs jaunu līgumu ar nevienu vienību nav noslēdzis.