Sports
Hokejs

Girgensons saņem kvalifikācijas līguma piedāvājumu no “Sabres” 0

LETA

Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Bufalo “Sabres” piedāvājis kvalifikācijas līgumu latviešu uzbrucējam Zemgum Girgensonam, vēsta komanda.

Līdz ar to Girgensons 1.jūlijā nekļūs par ierobežotu brīvo aģentu, kā tas būtu noticis, ja “Sabres” nebūtu izteikusi šo piedāvājumu.

Arī tagad Girgensons ierobežoti brīvā aģenta statusā varēs saņemt līguma piedāvājumus no citām NHL komandām, bet “Sabres” būs 48 stundas laika, lai piedāvātu līdzvērtīgus nosacījumus.
Arī pēc 2015./2016.gada sezonas viņš kļuva par ierobežoti brīvo aģentu un no “Sabres” saņēma kvalifikācijas līgumu. To Girgensonam bija jāpieņem divu nedēļu laikā, ko hokejists neizdarīja.

Saistītie raksti

Tiesa, septembra sākumā abas puses tomēr panāca vienošanos, noslēdzot viena gada līgumu par 1,15 miljoniem ASV dolāru (1,02 miljoniem eiro). Kvalifikācijas līguma ietvaros nākamajā sezonā viņa atalgojums nedrīkst samazināties.
Iepriekšējā sezonā Girgensons 75 mačos izcēlās ar septiņiem vārtiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm, kā arī negatīvu lietderības koeficientu -7. Tā bija viņa mazrezultatīvākā NHL sezona karjerā, no iepriekšējās sezonas, kas arī nebija pārāk veiksmīga, atpaliekot par diviem punktiem.

Kā ziņots, pirms tam pirmdien kvalifikācijas līguma piedāvājumu no Tampabejas “Lightning” komandas saņēma arī latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis.

LA.lv