Girgensons traumas dēļ nepabeidz NHL maču 0

Latvijas hokejists Zemgus Girgensons sestdien nepabeidza Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta maču, kurā viņa pārstāvētā Bufalo “Sabres” savā laukumā ar rezultātu 5:3 (1:1, 1:2, 3:1) pārspēja Čikāgas “Blackhawks”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Girgensons spēles pirmajā trešdaļā guva savainojumu, pēc kura “Sabres” ziņoja, ka latvietis vairs neatgriezīsies spēlē.

Girgensons šajā mačā nospēlēja divas minūtes un 56 sekundes, kuru laikā pielietoja vienu spēka paņēmienu.

Mača rezultātu divas minūtes pirms pirmā perioda beigām atklāja “Sabres” uzbrucējs Benuā Pulio. Otrajā trešdaļā uz viesu hokejista Džordana Osterles vārtiem ar precīzu metienu atbildēja Raiens O’Reilijs, bet līdz perioda beigām Tomāšs Jurco izlīdzināja rezultātu. Trešās trešdaļas 20.sekundē Džonatans Tēvs izvirzīja vadībā viesus, bet Nikolass Batiste pāris minūtes vēlāk panāca izlīdzinājumu. Tāpat Batiste ar gūtiem vārtiem atzīmējās arī divas minūtes pirms pamatlaika beigām, bet vēl vienu ripu “Blackhawks” vārtos ieraidīja Sems Reinhārts.

Savu pirmo spēli pēc vairāk nekā mēneša pauzes aizvadīja “Sabres” zvaigzne Džeks Aikels, kurš šajā mačā tika pie vienas rezultatīvas piespēles.

Girgensons šosezon 65 spēlēs guvis septiņus vārtus, veicis piecas rezultatīvas piespēles un ticis pie negatīva lietderības koeficienta -8.

Bufalo klubs ar 58 punktiem 71 spēlē saglabā pēdējo, 16.vietu, Austrumu konferencē, bet pozīciju augstāk esošās Otavas “Senators” un Detroitas “Red Wings” ir priekšā par pieciem punktiem. No astotās pozīcijas, kas kā pēdējā ar tā dēvēto “wild card” tiks Stenlija kausa izcīņā, “Sabres” atpaliek par 22 punktiem, tāpēc nākamais punktu zaudējums vai konkurentu uzvara nozīmēs oficiālu šķiršanos no iespējas tikt “play-off”.

“Sabres” visas līgas ieskaitē ir priekšpēdējā, par punktu apsteidzot Arizonas “Coyotes” komandu.

Bufalo komanda savu nākamo maču aizvadīs pirmdien, kad savā laukumā uzņems iepriekšējās sezonas finālisti Nešvilas “Predators”.