AP/Scanpix

Girgensons turpina klusēt, “Sabres” turpina zaudēt 0

Neskatoties uz spēlētāju virknējumos veiktajām maiņām, latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” vienība pirmdien zaudēja jau sestajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē pēc kārtas.
“Sabres” savā laukumā ar 2:3 (0:0, 0:1, 2:2) piekāpās Kolumbusas “Blue Jackets” vienībai, kas pagājušajā nedēļas nogalē uz dienu no fārmkluba bija piesaistījusi latviešu vārtsargu Matīsu Edmundu Kivlenieku.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55

Girgensons, spēlējot vienā virknējumā ar Džeku Aikelu un Džeisonu Pominvilu, laukumā pavadīja 15 minūtes un desmit sekundes, izceļoties ar vienu bloķētu metienu, vienu spēka paņēmienu un uzvarētu vienu no diviem spēka iemetieniem. Dueli latvietis noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.
Šī bija vien otrā spēle pēdējo 12 dueļu laikā, kad Girgensons nospēlējis vismaz 15 minūtes. Tiesa, latvietis bez punktiem ir jau 13 spēlēs pēc kārtas.

Izceļoties Pjēram Likam Dibuā, Artēmijam Panarinam un Būnam Dženeram, “Blue Jackets” komanda trešās trešdaļas desmitajā minūtē izvirzījās vadībā ar 3:0, tomēr 13 sekundes pēc Dženera raidījuma vienus vārtus mājiniekiem atguva Sems Reinhārts, bet vēl pēc laika izcēlās Evanders Keins.
Kaut pēdējās minūtēs pārsvars piederēja “Sabres” hokejistiem, neizšķirtu viņiem neizdevās izraut. Priekšpēdējā minūtē pēc kādas no epizodēm tiesneši vēl skatījās video atkārtojumu, bet arī tad rezultāts nemainījās.

Ja “Sabres” piedzīvoja sesto neveiksmi pēc kārtas, “Blue Jackets” guva ceturto uzvaru pēc kārtas. Pašlaik 21 gadu vecais Kivlenieks izsaukumu uz NHL saņēma sestdien, tomēr tas tika izdarīts vien formāli, jo “Blue Jackets” otrajam numuram Jūnasam Korpisalo no Somijas bija nepieciešama spēļu prakse, tādēļ viņš uz vienu maču tika nosūtīts uz Amerikas Hokeja līgu (AHL). Pirmdien Kolumbusas vienības vārtus atkal sargāja Sergejs Bobrovskis, atvairot 30 pretinieku raidījumus.

Kaut “Sabres” komanda pirmdien paziņoja, ka atjaunotais Girgensona, Aikela un Pominvila virknējums ir otrā maiņa, Bufalo žurnālisti uzskata, ka, balstoties uz pēdējā laika sniegumu, tas ir trešais trijnieks. Aikels pēdējās nu jau 12 spēlēs guvis vienus vārtus un veicis piecas rezultatīvas piespēles, bet šosezon kopā spēlētājam, kurš pagājušajā mēnesī pagarināja līgumu par 80 miljoniem dolāru (68 miljoniem eiro), ir 16 punkti 21 spēlē.

Girgensons šosezon 17 mačos atzīmējies ar vieniem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, kā arī neitrālu lietderības koeficientu. Šos trīs punktus viņš nopelnīja divu spēļu laikā, darbojoties vienā virknējumā tieši ar šiem diviem partneriem.

Nākamo maču “Sabres” aizvadīs trešdien, uzņemot Minesotas “Wild” vienību.
Bufalo vienība ar 14 punktiem 21 spēlē ieņem pēdējo, 16.vietu Austrumu konferencē.