Girgensons un “Sabres” gadu ievada ar sauso zaudējumu 0

Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Bufalo “Sabres” komanda piektdien nespēja gūt vārtus 2015.gada pirmajā cīņā, ar rezultātu 0:2 (0:2, 0:0, 0:0) savā laukumā piekāpjoties Floridas “Panthers” spēlētājiem.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55

Abus vārtus “Panthers” guva jau pirmajās 12 cīņas minūtēs, kad izcēlās Breds Bojss un Niks Bjugstads.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 18 minūtes un 48 sekundes, izceļoties ar vienu metienu pa vārtiem un trim spēka paņēmieniem, kā arī uzvarot 11 no 20 iemetieniem, kuros piedalījās, cīņu noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

“Panthers” vārtsargs Robertos Longo tika galā ar visiem 30 “Sabres” hokejistu izpildītajiem metieniem, turklāt viņš “sausā” nospēlēja jau trešajā cīņā pēc kārtas Bufalo. Šī bija Longo 68. “sausā” spēle karjerā, pakāpjoties uz 13.vietu starp līgas visu laiku sekmīgākajiem vārtsargiem.

Šī “Sabres” komandai bija trešā neveiksme pēc kārtas.

“Jau pirmajā trešdaļā varējām atrasties iedzinējos ar 0:3 vai 0:4. Par savu vārtsargu līniju nevaram sūdzēties,” savu vārtsargu Mihalu Neuvirtu pēc mača slavēja “Sabres” galvenais treneris Teds Nolans, kurš vēl šī gada pasaules čempionātā vadīja arī Latvijas valstsvienību. “Tomēr neesam pietiekami labi metienu realizācijā. Diemžēl spēle ilgst tikai 60 minūtes un pēc vienas neveiksmīgas trešdaļas ir ļoti sarežģīti atspēlēties.”

Girgensons, kurš pirmdien atzīmēs savu 21. dzimšanas dienu, pagājušajā sezonā NHL 70 mačos guva astoņus vārtus un veica 14 rezultatīvas piespēles. Savukārt šosezon viņš 39 cīņās jau guvis 11 vārtus un izpildījis deviņas rezultatīvas piespēles, kas dod otro vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, zaudējot vien Taileram Enisam, kā arī ir labākais vienības vārtu guvējs.

Girgensons ilgstoši bija līderis līdzjutēju balsojumā par NHL Visu zvaigžņu spēles sākumsastāvu. Līdzjutēju balsošana noslēdzās 1.janvārī, bet galējie rezultāti vēl nav izziņoti. Apkopojot fanu balsis, tiks izraudzīts viens vārtsargs, divi aizsargi un trīs uzbrucēji, kamēr pārējos Visu zvaigžņu spēles dalībniekus izraudzīsies līga.

Nākamajā mačā “Sabres” jau sestdien viesosies pie Ņujorkas “Rangers” komandas.

Kā zināms, šajā sezonā “Sabres” treneru kolektīvam pievienojušies vēl divi bijušie Latvijas izlases treneri Artūrs Irbe un Toms Kūlens.

Pēc 39 aizvadītajiem mačiem “Sabres” ar 31 punktu joprojām ir vājākā komanda Atlantijas divīzijā, bet Austrumu konferencē atrodas 15.pozīcijā starp 16 vienībām.

Kā zināms, iepriekšējā sezonā “Sabres” komanda 82 spēlēs tika vien pie 52 punktiem, kļūstot par vājāko visā līgā.