Sports
Citi sporta veidi

“Giro d’Italia” uzvarētājs Frūms gaida lēmumu par iespējamo dopinga lietošanu0

AFP/LETA

Prestižā daudzdienu velobrauciena “Giro d’Italia” šīs sezonas uzvarētājs Kristofers Frūms vēlas, lai lēmums par viņa iespējamo dopinga lietošanu tiktu izskatīts maksimāli ātri.

Jau ziņots, ka pagājušā gada beigās laikraksti “The Guardian” un “Le Monde” pēc kopīgi veiktas izmeklēšanas atklāja, ka “Sky” komandas riteņbraucējam Frūmam pēc uzvaras “Vuelta a Espana” velobrauciena organismā tika konstatēta palielināta astmas medikamenta salbutamola klātbūtne.

Uzreiz pēc tam Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) vēstīja, ka brita organismā aizliegtā viela bijusi divreiz vairāk par atļauto. UCI no Frūma pieprasīja paskaidrojumus, taču nav viņu diskvalificējusi.

Frūms svētdien pirmo reizi karjerā triumfēja prestižajā “Giro d’Italia” velobraucienā, kļūstot par pirmo britu sportistu, kurš spējis uzvarēt šajās sacensībās, taču iespējamo dopinga problēmu dēļ, kas tika konstatētas iepriekš, viņš riskē ar iespējamo savu rezultātu anulēšanu.

Saistītie raksti

Sportista advokāti joprojām konsultējas ar vairākiem ekspertiem, lai atrastu plaisas dopinga testos. “Cerams, ka lēmums tiks pieņemts maksimāli ātri. “Mans nākamais mērķis ir piedalīties “Tour de France” un esmu pārliecināts, ja cilvēkiem būtu tā pati informācija, kas man, viņi saprastu, kādēļ es turpinu piedalīties sacensībās. Man ir visas tiesības būt šeit un, kā jau esmu teicis iepriekš, es neesmu darījis neko nepareizu.”

Lielbritānijas riteņbraucējs karjeras laikā četras reizes triumfējis “Tour de France” velobraucienā, palikdams nepārspēts iepriekšējos trīs gadus. Pērn viņš pirmo reizi karjerā triumfēja arī “Vuelta a Espana” kopvērtējumā, līdz ar to tagad viņš ir visu trīs lielo daudzdienu velobraucienu aktuālais čempions.

Pēc vēsturiskās uzvaras Frūms dosies nelielā atvaļinājumā kopā ar savu sievu, kura ir stāvoklī.

Savukārt prestižais “Tour de France” startēs 7.jūlijā un ilgs līdz 29.jūlijam.

LA.lv