Mobilā versija
+3.3°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
22. septembris, 2016
Drukāt

Girss Krievijā kļuvis par bēgli (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Organizācijas “Russkaja zarja” līderim Illarionam Girsam Krievijā piešķirts bēgļa statuss, apgalvoja pats Girss.

Krievija esot atzinusi Girsu par bēgli, kā arī izsniegusi viņam attiecīgo apliecību, kas apliecina statusa saņemšanu.

Girss norādīja, ka viņam Krievijā piešķirts politiskais patvērums, savukārt bēgļa statuss esot beztermiņa, tomēr pēc gada jāapliecina, ka nav mainījušies apstākļi, kuru dēļ patvērums piešķirts.

Kā ziņots, Krievijai prasot politisko patvērumu, Girss uzsvēris, ka Latvijā viņš tiekot vajāts saistībā ar viņa politisko darbību. “Latvijā, kuras pilsonis es esmu, tieku vajāts par savu politisko pārliecību un darbību. Latvija ir mana mazā dzimtene, savukārt Krievija – lielā, līdz ar to šajā gadījumā Krievija ir krietni dabiskāka izvēle,” sacīja Girss. Viņš pauda, ka patlaban Latvijā pret viņu virzīti trīs “politiski motivēti” kriminālprocesi.

“Starptautisko tiesību izpratnē es skaitīšos bēglis pēc politiskajiem motīviem, līdz ar to izmantošu ne tikai Krievijas aizsardzību, bet arī citu valstu aizsardzību saskaņā ar koncepciju par bēgļu statusu. Formāli skaitīšos bēglis,” iepriekš izteicās Girss.

Pavasarī Girss atstāja Latviju un pārcēlās uz Krieviju. Girss toreiz skaidroja, ka viņa aizbraukšana no Latvijas nenozīmē viņa atteikšanos no viņa uzskatiem attiecībā uz krievu un latviešu problemātiku. Girss iespēju robežās turpināšot atbalstīt noteiktas tiesībsargājošās iniciatīvas.

Drošības policijas 2013.gada darbības pārskatā Girss tika minēts starp aktīvākajiem Krievijas tautiešu politikas pārstāvjiem Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

    un kāpēc ne uz senču zemi – bet tikai uz dotāciju zemi?

  2. Viena mēsla mazāk :)))

  3. pilniigs jampampinjsh… Interesanti krievijaa par izdariibaam ko vinjsh dariija sheit vinjsh nebuutu jau sen cietumaa?

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (25)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Draugiem Facebook Twitter Google+