×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. marts, 2018
Drukāt

Ģirts Kasparāns: Peļņa mūsu, problēmas jūsu – alkatības gēns (9)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Ģirts Kasparāns

Vecās likteņdzirnas mūsu mūžu maļ, gadi skrien kā stirnas un nenāk atpakaļ. Tā savulaik dziedāja Eduards Rozenštrauhs, bet Latvijas politikā nereti rodas iespaids, ka gadiem tomēr ir tendence skriet atpakaļ un atdzīvināt nevēlamus pagātnes rēgus.

Arī šobrīd, raugoties uz satricinājumiem Latvijas banku sektorā, uzmācas tāda kā “deja vu” sajūta, jo ne pārāk senā pagātnē mēs to visu jau esam piedzīvojuši: sākot no “Bankas Baltija”, līdz pat “Parex” un “Latvijas Krājbankas” kraham. Atbildīgās amatpersonas mierina, ka “ABLV Bank” gadījumā mums nedraud jauna afēra ar nodokļu maksātāju naudas izmantošanu privātas bankas glābšanai, taču nevar noliegt, ka Latvijas banku sektorā ir samilzušas nopietnas problēmas.

90. gados mums tika stāstīts, ka Latvija konkurēs ar Šveici un būs banku paradīze, kas kalpos kā tilts starp Austrumiem un Rietumiem. Taču bēdīgā patiesība ir tāda, ka mūsu bankas brīžiem vairāk līdzinās apšaubāmas reputācijas spēļu zālēm, jeb kā tagad saka “laimētavām”, ko izmanto aizdomīgas izcelsmes Krievijas naudas atmazgāšanai. Un tad jāgaida, kad lielais brālis no ASV pakratīs ar pirkstu un norādīs uz mūsu nedarbiem.

Banku bizness Latvijā ir ļoti ienesīgs, ne velti mūsu valsts bagātāko cilvēku saraksta virsotnē gozējas tieši “ABLV bankas” īpašnieki, kuru bagātība mērojama simtos miljonu eiro. Diemžēl attiecībā uz bankām Latvijā nereti darbojies princips “peļņa mūsu, problēmas jūsu”, jo krīzes situācijā bankas nekautrējas ar izstieptu roku vērsties pie valsts, lai uz nodokļu maksātāju rēķina tiktu izpestīti no pašu savārītām problēmām.

“Olainfarm” īpašnieka Valērija Maligina liktenis rāda, ka arī miljoniem vērta bagātība nav ilgas un laimīgas dzīves garants, un miljonus uz viņsauli līdzi nepaņemsi. Ne velti alkatība ir viens no septiņiem nāves grēkiem, kas minēts Bībelē. Tieši šis grēks ir pazudinājis daudzas Latvijas amatpersonas, kas pieķertas korupcijā, lai gan par savu darbu saņem nebūt ne to mazāko algu.

Ļoti negribētos, lai korupcijas skandāli un politiskie kašķi aptumšo mūsu valsts simtgadi, jo latviešu savstarpējās ķildas būtu labākā dāvana tikai Latvijas ienaidniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Suņa īpašnieks Atbildēt

  Dogo ražotājs arī darbojās pēc šī principa. Viņam peļņa, suņu īpašniekiem problēmas visu atlikušo suņa dzīvi, protams, ja izdzīvoja.

 2. Ja Valsts vadošās padibenes cienītu tās iedzīvotājus ,tad jau būtu progress, bet ja prrezidentējošie renes saucēji braukā, smaida un neko nedara līdz pilnvaru beigām tad tā ir atklāta cūcība.

 3. Viss ir vislabākajā kārtībā. Maija Kūle paskatījās spogulī un pasmaidīja: satraukumam nav nekāda iegansta, stimula, cēloņa, motīva, avota, pirmsākuma. „Jābūtības vārdi” 21.gadsimtā un turpmāk būs latviešu tautas identificējošā, integrējošā, interpretējošā, iedvesmojošā, atskaņojošā, ģenerējošā, ģeopolitizējošā, konsolidējošā, kolorējošā, kontemplatīvējošā, meditējošā, mudinošā, stumjošā, bīdošā, kanonizējošā, konceptualizējošā, kolekcionējošā, tabuizējošā, traktējošā, definējošā, dekonstruējošā, trenējošā, translējošā, tracinošā, terapeitizējošā, hormonālā, preventīvā, saudzējošā, selekcionējošā, segmentējošā, segregējošā, sensibilizējošā, sensitivizējošā, sistematizējošā, somnambulizējošā, trepanējošā, trenažējošā, trallinošā, tirpinošā, ucinošā, analītiskā, taktiskā un stratēģiskā bībele. „Jābūtības vārdi” būs vispusīgi sazarota idejiskā platforma latviešu tautai līdz tās pastāvēšanas galam. Viņas, Maijas Kūles, grāmata kalpos kā latviešu tautas kolektīvā un neizdzeramā garīgā aka.

 4. Tas viss tāpēc ka mums nav bijušas patriotiskas, latviskas valdības. Jo patriotiski cilvēki Latvijā tiek nozākāti par “galēji labējiem”, un tas esot slikti.

 5. Man nospļauties uz tādiem rakstiem, kaut tas ir ļoti trāpīgs un ļoti pareizs. Man vajag strādniekus, no kuriem varu noplēst trīs ādas, vajag gatavus stradniekus- speciālistus, kurus sagatavojuši citi. Man nav patika šķiest naudu lai sagatavotu speciālistus pats, apmācītu. Man vajag peļnu šodien, kaut sirdi tev izraut, lai tiktu pie tūlītējas bagātības.
  Esmu pa – ra – zīts.

 6. Peļņa un kapitāla pieaugums – tas ir esošās sistēmas funkcionēšanas pamatā! Alkatība – tās ir sekas, nevis cēlonis, jo arī sociālismā pirms 30 gadiem bija alkatīgi cilvēki (Aivars-Hūte, Andris – Mākoņtēvs u.c.), taču viņu alkatību ierobežoja padomju Kriminālkodekss un Konstitūcija. Nevarēja auseklīšu laiku kampēji vēl pirkt un pārdot Latvijas zemi, iztirgot un nodot mantojumā uzņēmumus, mežus, ūdeņus.

 7. Mazp!sānam apses mietu arChīvā! Atbildēt

  Mīļie trakomājas sanitāri, nu iedodiet tak šitam reiz žurkuzāles! Pret tādu dullumu nekas cits točna nelīdzēs!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+