Kultūra
Teātris un kino

Ģirts Šolis: Kazanova bija savam laikam netipisks vīrietis0


Režisors Ģirts Šolis.
Režisors Ģirts Šolis.
Foto: Evija Trifanova / LETA

“Slavenā venēcieša popularitāte sieviešu vidū ir tikai viena no šī personāža šķautnēm. Kazanova bija netipisks vīrietis savam laikmetam, jo nebija tipisks mačo. Pēc savas būtības viņš ļoti labi saprata sievietes un, manuprāt, kaut kādā ziņā šī arī bija viņa panākumu atslēga”, stāsta Latvijas Leļļu teātra jaunā iestudējuma “Kazanova” režisors Ģirts Šolis.

Gatavojoties izrādes iestudēšanai režisors iedziļinājies 18. gadsimta itāļu avantūrista dzīves gaitās – pabijis Venēcijā, kur apmeklējis Kazanovas ieslodzījuma vietu, kā arī pārvedis mājās daļu pilsētas atmosfēras – īstas, venēciešu meistaru veidotas karnevāla maskas, kas būs daļa no izrādes personāžu vizuālā tēla.

Aktieru vadītas uz skatuves darbosies arī īpašas lelles – marionetes, kuru autore, māksliniece Velta Emīlija Platupe atzīst: “Katrai lellei ir “vēsture” – prototips, daudzas bijušas konkrēti cilvēki.”

Pārsvarā mākslinieci iedvesmojušas senāku laiku filmu un mūzikas zvaigznes, kuru veidols darināts, izmantojot dažāda veida papīru, audumus un kristālus.

“Kazanova” – viegli pikanta fantāzija par šīs neparastās personības dzīvesstāstu muzikālas marionešu komēdijas formātā – pirmizrādi piedzīvos visu mīlētāju dienā – 14. februārī.

Šī būs jau trešā izrāde pieaugušajiem Latvijas Leļļu teātrī līdzās tādiem pēdējo gadu iestudējumiem kā “Zelta zirgs” (rež. Duda Paiva) un “Romeo un Džuljeta” (rež. Dāvids Džovanzana).

Biļetes uz pirmizrādi jau izpārdotas, bet vēl pieejamas uz izrādēm 8., 22. martā un 18. aprīlī.

LA.lv