×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

Ģitārspēles brīnumdaris Tomijs Emanuels atgriežas Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

27. aprīlī Rīgā atkal viesosies viens no pasaules virtuozākajiem ģitāristiem – Tomijs Emanuels. Koncertā Rīgas Kongresu namā apmeklētājus priecēs austrāliešu mūziķa nepārspējamā muzikālā asprātība, nevainojamā pirkstu spēles tehnika un, protams, ārkārtīgais muzicētprieks.

“Vislabākais ģitārists, kādu esmu dzirdējis,” tā par Tomiju Emanuelu, kurš šā gada maijā svinēs 60. dzimšanas dienu, saka izcilais ģitārists un dziesmu autors Ēriks Kleptons. Austrālijā dzimušais Tomijs Emanuels sāka spēlēt jau četru gadu vecumā, kad viņu paņemt ģitāru rokā iedrošināja kāds cits ģitārspēles virtuozs, nelaiķis Čets Atkinss. Profesionālo karjeru mazais Tomijs sāka jau sešu gadu vecumā. Šo gadu laikā ar savu talantu Emanuels ir iekarojis ne tikai dzimto Austrāliju, bet arī miljoniem pielūdzēju visos kontinentos.

Pats Tomijs savu spēles manieri sauc vienkārši – par pirkstu stilu (“fingerstyle”). Tas nozīmē, ka ģitārists spēlē uz instrumenta vienlaikus gan pavadījumu, gan melodiju (līdzīgi kā pianists spēlē klavieres). Ģitārists ir arī lielisks bundzinieks un mēdz arī uzdziedāt. Viņa repertuārā ir asprātīgas popmūzikas un rokmūzikas kompozīciju versijas, džezs, blūzs un klasika.

Savas ilgās karjeras laikā Tomijs Emanuels ir muzicējis kopā ar izciliem mūziķiem, tostarp ir gan jau minētie Čets Atkins un Ēriks Kleptons, kā arī Sers Džordžs Martins, Henks Mārvins, Džo Velšs, Stīvijs Vonders, Noukijs Edvards no “The Ventures”, Less Pols, Kīts Urbans, un Leksingtonas, Dortmundes un Rietumaustrālijas simfoniskie orķestri. Emanuels spēlējis Sidnejas 2000. gada olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā.

T. Emanuela visai ilgās mūziķa karjeras laikā mūziķis izdevis 21 mūzikas albumu, jaunākais no tiem – “Live and Solo in Pensacola, Florida” nāca klajā 2013. gadā. Kopš 1984. gada Tomijs Emanuels daudzkārt ir saņēmis dažādas mūzikas balvas un labākā ģitāristu titulus gan dzimtajā Austrālijā, gan ārvalstīs. Viņa kontā ir divas “Grammy” balvas nominācijas.

Kā atzinis pats mūziķis, svarīgāk par visu viņam ir uzstāties koncertos, dzīvajā, savu fanu priekšā. Tieši to viņš arī neatlaidīgi turpina darīt koncertu pēc koncerta. Kā norādīts mūziķa tīmekļa lapā, viņš sniedz līdz pat 300 koncertu gadā. Nav noslēpums, ka Emanuela koncerti parasti ir arī savdabīgas meistarklases, kurās visu ģitārspēles līmeņu mūziķi, elpu aizturējuši, vēro Tomija talanta brīnumu. Tieši šajā vārdā tiek apzīmēts tas, ko dara Emanuels, jo nereti tiek uzskatīts, ka viņa spējas pārsniedz parasta mirstīgā spēju robežas.

Tikmēr pats mūziķis pieticīgi atzinis, ka viņa ģitārspēles panākumu pamatā ir vienkārša mūzikas mīlestība. Nenoliedzami, tie, kas apmeklējuši Tomija Emanuela koncertus – Rīgā tie notikuši vairākkārtīgi –, zinās, ka spēja dalīties mūzikas priekā ir viens no mūziķa brīnišķīgajiem talantiem.

Varbūt noder

Koncerts 27. IV 19.00 Rīgas Kongresu namā

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.

Cena: EUR 12 – 48

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+