Latvijā
Rīga

GKR varētu startēt Saeimas vēlēšanās kopā ar reģionālām partijām 16


Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks piedalâs partijas “Gods kalpot Rîgai” kongresā.
Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks piedalâs partijas “Gods kalpot Rîgai” kongresā.
Foto LETA

Partija “Gods kalpot Rīgai” (GKR) šodien kongresā lēma pilnvarot politiskā spēka valdi sarunām ar reģionālām partijām par iespēju sadarboties, startējot 13.Saeimas vēlēšanās.

GKR vadītājs, Rīgas vicemērs Andris Ameriks žurnālistiem skaidroja, ka partijai nav mērķa “par katru cenu” nokļūt Saeimā, tomēr politiskais spēks “neizslēdz iespēju” sadarboties ar citu pilsētu, novadu partijām un startēt nākamajās parlamenta vēlēšanās 2018.gadā. GKR būšot atvērta un gatava uzklausīt priekšlikumus šajā jautājumā.

Ameriks gan uzsvēra, ka GKR nestartēs viena pati atsevišķā sarakstā. Lēmumu nesadarboties uz Saeimas vēlēšanām ar savu partneri Rīgā – “Saskaņu” – Ameriks skaidroja ar vēlmi sadarboties ar Eiropas Savienības politiskajiem spēkiem, piemēram, ar Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienību “demokrātisko partiju sadaļā”. Savukārt “Saskaņai” ir citi partneri Eiropā, piebilda politiķis.

Ameriks uzsvēra, ka pats Saeimas vēlēšanās nepiedalīsies, ņemot vērā rīdzinieku pausto uzticību pašvaldības vēlēšanās.

Ameriks informēja, ka pašlaik GKR apvieno 542 biedrus. Kongresa sākumā tam bija reģistrējies 221 politiskā spēka pārstāvis.

Pašvaldībā GKR līdz šim cieši sadarbojusies ar partiju “Saskaņa”. Abi politiskie spēki veidoja vienotu sarakstu vasarā notikušajās Rīgas domes vēlēšanās. Turklāt arī iepriekšējām Saeimas vēlēšanām GKR deleģēja savus pārstāvjus “Saskaņas” sarakstam.

LA.lv