Glabāt, bet nelietot! 0

Ar zāļu mazu rezervīti mājās tā mēdz būt – kārtību cienošajiem tāda vienmēr ir, bet lietot nevajag vai nepieciešama viena ripiņa gadā, jo veselība turas. Vieglprātīgākiem tādas nav, un tie atkal dalās divās daļās: daži šādu stāvokli nemaz nepamana un dzīvo zaļi, citiem laiku pa laikam nākas tumsā meklēt diennakts aptieku…

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Lasīt citas ziņas

Maza māņticība arī saistās ar mājas aptieciņu: daži uzskata, ka, visādas zāles gādājot, arī kādu kaiti atvilksi līdzi; citi saka – ja zāles un plāksteri mājās būs, tos izmantot nevajadzēs. Tad lieka naudas izdošana? Nu nē, mazliet samaksā par to, lai neslimotu! Saprātīgāk un optimistiskāk laikam turēties pie otra ticējuma.

Jokus pie malas, skaidrs, – kaut minimāliem resursiem mājās jābūt, vismaz pret sāpēm, vēdergraizēm un kādām skrambām, un vēl tādiem, kas iespējamo nepieciešamību jau pierādījuši iepriekš. Par to arī stāsta jaunākais LA tematiskais izdevums “Aptieciņa mājās”, kurš pirmām kārtām piedāvā izvēles iespējas. Visu, kas tajā pieminēts, mājās nesaliksi un nevajag arī. Žurnāls sniedz plašu ieskatu dažādās dzīves jomās un dažādos zāļu veidos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vispirms – svarīgākais zāļu skapītī: saaukstēšanās gadījumiem ar iesnām, klepu, kakla iekaisumu, tad pret galvas, muguras un locītavu sāpēm, tad vēdera problēmām utt. Protams, mazu mājas traumu apkopšanai. Kādreiz noder arī līdzekļi mierīgam prātam, miega pievilināšanai, garastāvokļa uzlabošanai.

Kas jāievēro, zāles lietojot, – arī ļoti svarīgs temats, jo runa ir par saindēšanās varbūtību, atkarības veidošanos, par zāļu nesatikšanu ar saules iedarbību, sēšanos pie stūres, alkohola lietošanu.

Vai vienmēr vajag ķīmiskus medikamentus? Sniegts ieskats arī uztura bagātinātājos, dabiskajos vitamīnos, augu valsts produktos.

Visbeidzot saņemam derīgus padomus dažādiem dzīves posmiem un gadījumiem, piemēram, bērniņu gaidot un mazuli kopjot, vecumdienas vadot. Pa nodaļai veltīts mutes veselībai un pārdomātai kontracepcijai.

Ja nevēlamies spriest par slimošanu, tad pieņemsim, ka jaunajā izdevumā ir vērtīgi padomi ērtākai, komfortablākai dzīvei – bez lieka stresa un problēmām.

Izdevuma autore, žurnāliste Indra Ozoliņa ir zinoša – ja nepietiek ar to, ka viņa ilgus gadus par veselības un dzīvesveida jautājumiem raksta “Latvijas Avīzē” un žurnālā “36,6 °C”, pateiksim, ka viņai šie temati ir tuvi jau kopš skolas gadiem, kad izieta prakse P. Stradiņa klīniskajā slimnīcā, speciāla vasaras nometne, nu, nav tik svarīgi, galvenais – medicīna nav viņai nejauši iegadījusies darba uzdevumos, tā ir lolota specializācija.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.