×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. decembris, 2014
Drukāt

Glābēji jau 149 reizes devušies novērst vētras radītos postījumus

Foto-LETAFoto-LETA

Saistībā ar stipro vēju Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki līdz plkst.12 saņēmuši 149 izsaukumus, aģentūru LETA informēja dienesta preses pārstāve Viktorija Gribuste.

No Rīgas reģiona kopumā saņemti 49 ar vētras nodarītajiem postījumiem saistīti izsaukumi, no Kurzemes – 48, no Vidzemes – 35, no Zemgales – 16, bet no Latgales – viens.

Pēdējās stundas laikā īpaši aktīvs darbs bijis Rīgas, Jūrmalas un Vidzemes glābējiem, informēja Gribuste. Piemēram, Mazsalacas novada Sēļu pagastā vētras nolauzts koks uzkritis neapdzīvotai mājai un pārrāvis arī elektrības vadus.

Lielākā daļa izsaukumu saistīti ar kokiem, kas uzkrituši uz ceļu braucamās daļas, taču par nopietnāko aizvien uzskatāms incidents Tukumā, Rīgas ielā, kur uz divstāvu dzīvojamās mājas uzkrita vēja nolauzts koks, sabojājot jumtu un dūmvadu. No ēkas tika evakuēti desmit cilvēki.

Naktī un rīta pirmajā pusē VUGD darbinieki visvairāk izsaukumu saņēma uz Kurzemi. Piemēram, Ventspilī, Priežu ielā, no kādas divstāvu ēkas sienas vējš bija atrāvis apmetumu. Liepājā, Raiņa ielā, divstāvu ēkai vējš bija norāvis jumta segumu 80 kvadrātmetru platībā. Šai pašā pilsētā Rīgas ielā koks bija uzkritis uz automašīnas.

Savukārt pēdējās stundās arvien vairāk izsaukumu VUGD saņem uz Rīgas reģionu un Vidzemi.

Kā ziņots, Vētra “Billie”, kas naktī un agrā rītā plosījās Kurzemē, sasniedzot ātrumu 35 metri sekundē (m/s), šajā reģionā pamazām zaudē spēku un ir sasniegusi Vidzemi, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Vidzemē un valsts centrālajos rajonos agri no rīta vētra nebija tik spēcīga – brāzmu ātrums bija zem 20 m/s, savukārt jau plkst.8 daudzviet valsts centrālajā daļā brāzmu ātrums pārsniedza 20 m/s. Piemēram, Dobelē maksimālās brāzmas bija 22 m/s, Rīgā un Ainažos – 21 m/s, bet Skultē – 23 m/s. Arī citviet iekšzemē vējš pieņemas spēkā.

Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm Vidzemē maksimālās vēja brāzmas turpināsies līdz pusdienlaikam. Arī Vidzemē vēja ātrums var sasniegt 34 m/s.

Vētras spēks mazināsies vakarpusē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+