×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. oktobris, 2013
Drukāt

Glābēji palīdz izvilkt purvā iestigušu zirgu (papildināts)

zirgs2

Ceturtdien, 3.oktobrī, Dagdas novada Ezernieku pagastā glābēji palīdzējuši izvilkt kādu purvā netālu no ezera iestigušu zirgu, noskaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes Krāslavas daļā.

 

Negadījums noticis dienas vidū ap plkst.12.45, zirgs purvainajā apvidū, visticamāk, bija devies padzerties, bet jūtot, ka priekšējās kājas sāk iegrimt, sācis skriet uz priekšu, nevis doties atpakaļ, par ko liecinājušas pusaplī iemītās pēdas.

Sākotnēji glābēji ar virvju un šļūteņu palīdzību trijatā mēģinājuši dzīvnieku izvilkt no slīkšņas, bet pēc piecpadsmit metru pārvarēšanas zirgam beigušies spēki. Talkā devušies arī cilvēki no pagasta un veterinārārsts.

Kad zirga glābšanas operācija veiksmīgi noslēgusies, tas nodots saimniecei, kura visu šo laiku bijusi līdzās un pārdzīvojusi par notiekošo.

Savukārt trešdien Dagdas novada Ezernieku pagastā Jurkovas sādžā glābēji snieguši palīdzību kādam citam zirgam, kuram salūzušās tilta konstrukcijās bija iesprūdusi kāja.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja glābēji, negadījums noticis 2.oktobrī ap plkst10.10, brīdī, kad saimnieks pa tiltiņu vedis zirgu pāri upītei. Šajā brīdī bojātās tilta konstrukcijas nav izturējušas zirga svaru, viens no iepuvušajiem dēļiem ielūzis un aizmugurējā zirga kāja iesprūdusi.

Lai palīdzētu dzīvniekam izkļūt no ķibeles, glābēji izņēmuši vairākus tilta dēļus, bet pēc tam, pielietojot virves un šļūtenes, palīdzējuši zirgam piecelties un izvilkt kāju. Sajutis, ka var stāvēt uz visām četrām kājām, zirgs izrāvies un aizskrējis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+