×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. decembris, 2014
Drukāt

Glābēji pirms vētras aicina uzlādēt mobilos telefonus un nostiprināt priekšmetus (2)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saistībā ar gaidāmo vētru aicina cilvēkus sagatavoties spēcīgajām vēja brāzmām un atgādina par drošu rīcību vētras laikā, lai pasargātu sevi un apkārtējos no postījumiem.

Lai vētra nepārsteigtu nesagatavotus, VUGD aicina parūpēties, lai mobilais telefons būtu uzlādēts. Spēcīgu vēja brāzmu dēļ mājokļi bieži paliek bez elektrības, un mobilais telefons palīdzēs sazināties ar apkārtējiem, kā arī nepieciešamības gadījumā izsaukt operatīvos dienestus pa tālruni 112.

Tāpat iedzīvotāji aicināti sagatavot kabatas lukturīšus un pārbaudīt, vai mājās ir baterijas radioaparātam. Elektrības pārrāvumu laikā radioaparāts var būt vienīgā iespēja uzzināt par notikušo, kā arī operatīvo dienestu ieteikumus turpmākai rīcībai, klāsta dienestā.

Daudzdzīvokļu māju iemītnieki aicināti pārliecināties par to, ka uz viņu balkoniem neatrodas lietas, kuras vējš var aizpūst, tādējādi apdraudot garāmgājēju veselību un dzīvību. Tās lietas, kuras nevar pārvietot iekštelpās, ir stingri jānostiprina, piekodina VUGD.

Savukārt privātmāju un lauku iedzīvotājiem ir jāpārliecinās, ka viņu māju pagalmā visas vieglākās lietas ir piesietas vai nostiprinātas tā, ka vējš tās nevar aizpūst. Ja nepieciešams novietot automašīnu, tad tam jāizvēlas vieta, kas nav zem kokiem vai tiešā to tuvumā.

Iedzīvotājiem, rūpējoties par savu veselību un dzīvību, ieteicams vētras laikā uzturēties iekštelpās. Laikus jāaizver logi, durvis un bēniņu lūkas. Gadījumā, ja vētras laikā ir radušies elektrības pārrāvumi, lai pārvietotos pa māju, jāizmanto lukturītis, bet degošas sveces nevajadzētu atstāt bez uzraudzības.

Jau vēstīts, ka Latvijai no rietumiem strauji tuvojas ciklons, kam dots vārds “Billija”. Tā ietekme būs jūtama, sākot ar vēlu piektdienas vakaru, un naktī uz sestdienu vējš pāraugs vētrā, dažviet piekrastē vēja brāzmu spēks var sasniegt 33 metrus sekundē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Mobilais telef. darbosies tik ilgi, cik ilgi signāla retranslācijas tornim būs strāvas barošana. Būs strāvas pārtrūkums tornim – darbosies akumulators, bet arī tikai tad zināmas stundas…

  2. …Un salikt stutes telefonstabiem.Bet sakaru tāpat nebūs un internets nedarbosies.

Draugiem Facebook Twitter Google+