×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2015
Drukāt

Glābēji un mediķi aicina iedzīvotājus Lieldienu brīvdienās padomāt par drošību

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai gan gaidāmajās Lieldienu brīvdienās meteorologi sola vēsu un mitru laiku, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un, atpūšoties brīvā dabā, neaizmirst par savu un apkārtējo cilvēku drošību.

Brīvdienās atpūšoties ārpus mājas vai iekštelpās, vienmēr jāatceras par bērnu drošību. VUGD aicina īpaši uzmanīt bērnus un neatstāt viņus bez uzraudzības. Piemēram, ugunskuri vai piemājas ūdenskrātuves var radīt bērnam īpašu vilinājumu, kas var beigties ar traģiskām sekām – pat uz minūti novēršot uzmanību no bērna, viņam no ugunskura var aizdegties drēbes vai arī viņš var iekrist ūdenī.

Visticamāk, brīvdienas varētu tikt aizvadītas, atpūšoties un veicot dažādus dārza darbus. Iespējams, daudziem brīvdienās būs vēlme iekurināt ugunskuru, lai, piemēram, sadedzinātu saimniecisko darbu atkritumus. Pirms tam ir jāpainteresējas par to, kādi konkrētajā pašvaldībā ir saistošie noteikumi attiecībā uz ugunskuru kurināšanu, jo ne visur tas ir atļauts. VUGD atgādina, ka vietās, kur atļauts kurināt ugunskurus, vispirms ir jāizvēlas tāda vieta, kurai tuvumā neatrodas sausā zāle, ēkas vai koki, kas var aizdegties.

Līdztekus, strādājot piemājas dārzā, jāatceras, ka pērnās zāles dedzināšana nav veids, kā sakopt savas piemājas teritorijas. Kūlas dedzināšana ir aizliegta, un par to var tikt piemērots administratīvais sods.

Uzmanīgiem jābūt arī tiem iedzīvotājiem, kuri Lieldienu brīvdienu laikā plāno atklāt grilēšanas sezonu. Dārzu un privātmāju pagalmos grils ir jānovieto uz stabilas virsmas un drošā attālumā no ēkām, tā, lai uzpūšot stiprākam vējam, dzirksteles nevarētu izraisīt ugunsgrēku.

Tiem iedzīvotājiem, kuri šajās brīvdienās plāno doties braucienā ar laivām vai nodarboties ar kādu no ūdens sporta veidiem, VUGD atgādina, ka pirms tam jāuzvelk glābšanas veste. Ja bērns dodas līdzi izbraukumā ar laivu vai plostu, viņam obligāti jāvelk drošības veste, jo tā vislabāk pasargā gadījumos, ja bērns iekrīt ūdenī.

Ja tomēr mitrais un vēsais laiks brīvdienas liks pavadīt iekštelpās, VUGD atgādina, ka bez pieskatīšanas atstāts ēdiens uz plīts vai bez uzraudzības atstāta svece telpās var izraisīt ugunsnelaimi. VUGD iesaka uzstādīt dūmu detektorus dzīvojamās telpās, jo tas ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā laicīgi pamanīt iespējamo ugunsnelaimi un no briesmām pasargāt sevi un līdzcilvēkus.

VUGD atgādina, ka gadījumos, ja notikusi nelaime un ir nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties jāzvana pa tālruni 112.

Arī mediķi aicina iedzīvotājus svētku brīvdienās būt piesardzīgiem, īpaši mudinot pieaugušos pieskatīt bērnus. Piemēram, neatstāt bērnus vienus pašus pie šūpolēm vai šūpojoties, jo arī šādi bērns var gūt traumas.

Pievienojoties VUGD aicinājumam ievērot piesardzību pie uguns, mediķi uzsver, ka tāpat nedrīkst aizmirst, ka brīvi pieejama degmaisījuma pudele var apdraudēt bērna veselību, jo viņš to var iedzert.

NMPD atgādina, ka gadījumos, kad traumas vai pēkšņas veselības problēmas apdraud dzīvību, neatliekamo medicīnisko palīdzību var izsaukt, zvanot pa ārkārtas tālruni 113.

Tāpat svētku dienās un brīvdienās visu diennakti medicīniskus padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos var saņemt, zvanot pa Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+