×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. jūnijs, 2016
Drukāt

Glābēji vairāk nekā 120 reizes devušies novērst stiprā vēja radītos postījumus

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki kopš vakardienas vakara vairāk nekā 120 reizes devušies novērst stiprā vēja radītos postījumus. Visvairāk šādu izsaukumu saņemts tieši uz Rīgu un tās apkārtni.

Kā aģentūru LETA informēja VUGD preses pārstāve Inta Šaboha, pirmais izsaukums par vējā nolauztu un uz ceļa nokritušu koku tika saņemts vakar plkst.20.01, savukārt tagad, kad cilvēki mostas, izsaukumu skaits palielinās.

Patlaban VUGD darbinieki tieši Rīgas reģionā un Vidzemē ir izbraukuši uz vairāk nekā 30 vietām, kur palīdz novērst stiprā vēja radītos postījumus. Šaboha uzsvēra, ka šoreiz lauvas tiesa izsaukumu ir uz vietām, kur vēja lauzti koki vai zari sakrituši uz ceļiem, taču pēdējās stundās saņemti arī izsaukumi par kokiem, kas uzkrituši uz sētām un dzīvojamām mājām. Pagaidām gan neesot informācijas par to, ka šādos negadījumos būtu cietuši cilvēki.

Tikmēr aģentūra LETA novēroja, ka šorīt Rīgas centrā, uz Dzirnavu ielas braucamās daļas, mētājās no kādas mājas jumta atrauts skārda gabals, savukārt Ķengaragā, kādā Lokomotīves ielas dzīvojamo māju iekšpagalmā vējš nolauzis bērzu, kas uzkritis uz balkoniem.

Sociālajos tīklos cilvēki ziņo, ka pie Līgatnes uz Vidzemes šosejas uzgāzušies divi koki. Vējš esot lauzis kokus arī Jelgavas šosejas malā. Savukārt mikroblogošanas vietnē “Twitter” ievietotajos attēlos redzams, ka vairākās vietās Rīgā koki nogāzušies tieši blakus automašīnām, tomēr neaizskarot tās.

Pamanot vēja nolauztus objektus, kā arī kokus vai to zarus, kas apdraud apkārtējo drošību, VUGD aicina iedzīvotājus nekavējoties zvanīt uz tālruni 112 un ziņot par notikušo, lai bīstamo situāciju iespējami ātrāk varētu novērst.

LETA jau ziņoja, ka šīs brīvdienas Latvijā sākušās ar vētras stipruma vēju un pērkona lietusgāzēm, kas vietām būs stipras, taču jau rīt laika apstākļi būtiski mainīsies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+