×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. marts, 2017
Drukāt

Glābējsilītēs pamestie: skaudri stāsti, kāpēc vecāki atsakās no sava bērna (8)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Šī gada pirmajos divos mēnešos glābējsilītēs Latvijā atstāti jau trīs jaundzimušie. Tas ir satraucošs skaits, jo iepriekšējos gadus vidēji četri bērniņi tika ievietoti šajās ”dzīvības kapsulās” visa gada laikā. Taču kopš glābējsilīšu ieviešanas Latvijā tajās atstāts jau 41 bērniņš. Eksperti norāda, ka šī iespēja mātēm no saviem mazuļiem atteikties, ir attaisnojusies, jo pretējā gadījumā varētu nākties runāt jau par satraucošu, novārtā pamestu mirušu bērnu skaitu, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Kāpēc vecāki atsakās no sava zīdaiņa?

Kā norāda glābējsilīšu projekta ieviesēja Latvijā, Laura Zvirbule, nav viena iemesla, kādēļ vecāki vai māte izlemj, ka bērna dzīvei jāturpinās caur glābējsilīti. Pārsvarā tas esot pārdomāts lēmums. To varot spriest pēc vēstulēm, kas līdz ar bērniņu tiek atstātas glābējsilītē.

Laura Zvirbule, projekta ”Glābējsilīte” vadītāja: “Latvijā ir bijuši gadījumi, kad jau grūtniecības laikā sievietei nomirst vīrs, un viņa saprot, ka nespēs uzturēt bērnu, un arī psiholoģiski netiek notikušajam pāri. Ir bijuši izvarošanas gadījumi, kur tomēr nolemts bērnu saglabāt, bet traumas iespaidā atstāt citiem vecākiem. Kā tiešā tekstā rakstīja meitene – lai viņš man nestaigātu acu priekš, un visu laiku nejundītu atpakaļ tās emocijas, kas bija izvarošanas laikā.”

2006.gadā vien, kad glābējsilītes Latvijā vēl nepastāvēja, tika atrasti 11 miruši zīdaiņi. Izmesti atkritumos, vārtrūmēs vai pagrabā. Kopš glābējsilīšu ieviešanas 2009.gadā, dramatisko statistiku izdevies gandrīz izskaust. Šobrīd glābējsilītes ir astoņās Latvijas pilsētās.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Tā ir padomiskā morāle, ka ļauj maucīgām padomietēm mani pamest.

 2. Kāds mīlums bildē !

 3. Pieliktā vēstulītē var sarakstīt jeb ko.Vispirms tā ir sievietes bezatbildība.Ir iespēja bērnu ielikt aprūpes namā uz laiku,līdz dzīve sakārtojas.Ir taču vecāki un radi,kuri var palīdzēt.Izvarotas sievietes var veikt abortu. Nesaprotu,kā deviņus mēnešus var staigāt ar mazuli zem sirds un pēc tam pamest.

  • Dzīvē gadās visādi, ja nepārzini šo sieviešu situāciju labāk nenosodi. Šobrīd bērna uzturēšana ir ļoti dārga, gandrīz vai kā luksuss, ko tagad katra ģimene nespēj, bet kā zinām lielākā daļa jaundzimušo nav iepriekš plānoti un lielākā daļa nespēj finansiāli atļauties bērnu, jo valsts pabalst ir smieklīgs. Glābējsilītes ir ļoti liels glābiņš jau pašiem bērniem un tad mātēm vai ģimenēm, kuras nespēj nodrošināt visu nepieciešamo mazulim. Tāpēc nevajag nosodīt nezinot katras mātes individuālo stāstu, kāpēc tāds lēmums ir pieņemts.

  • Visas var veikt abortus….tomēr labāk ir dot bērnam iespēju dzīvot – kaut vai citu vecāku apgādībā….
   Un nav ko te filozofēt visiem….
   Glābēj silītei ir sava misija un tā tiek pildīta….

 4. Un ja nav oficiali precejusies tad nav pilnigi nekas.jo pat pieradit nevaresi kurs bija tevs.taka nevar jau zinat ka tur bija.

 5. .ZELTENE,,protams ka nosprāgs,jo kaķim naudu nevajag,bet pilnu vederu,,
  Tāpat kā bērnam,,tam nav tieša izksaidrojuma,bet nosodit pirms nezina patiesību,,ari nevajag! Tagad izmet visu,,KO tad grib,ja nevar uztutēt?

 6. Es savam runcim tereju 12 eiro menesi un ziniet … vins bada nospraga .

Draugiem Facebook Twitter Google+