×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
2. oktobris, 2014
Drukāt

“Glābiet bērnus”: Sjerraleonē Ebolas vīruss izplatās “šausminošā ātrumā”

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Libēriešu sieviešu kustības dalībnieces piedalās divas nedēļas ilgā badošanās un lūgšanu pasākumā, kura mērķis ir pievērst uzmanību Ebolas vīrusa izplatībai.

Sjerraleonē Ebolas vīruss izplatās “šausminošā ātrumā” – stundā tiek reģistrēti vidēji pieci jauni inficēšanās gadījumi, paziņojusi starptautiskā labdarības organizācija “Glābiet bērnus”.

Organizācija informēja, ka pagājušajā nedēļā Sjerraleonē reģistrēti 765 jauni inficēšanās gadījumi, bet valsts slimnīcās ir pieejamas tikai 327 gultas vietas.

Rietumāfrikā konstatēti 7178 saslimšanas gadījumi ar Ebolas vīrusu un 3338 no inficētajiem cilvēkiem ir miruši. Vissmagāk Ebolas vīruss skāris Sjerraleoni, Libēriju un Gvineju.

“Glābiet bērnus” pauda bažas, ka par daudziem saslimšanas gadījumiem medicīnas dienestiem netiek ziņots, līdz ar to patiesais vīrusa izplatības apmērs joprojām nav zināms.

Lielbritānija šomēnes paziņoja, ka Sjerraleonē iekārtos 700 jaunas slimnīcas gultas vietas, bet pirmās nebūs gatavas vēl vairākas nedēļas un pārējo iekārtošana var prasīt mēnešus.

“Glābiet bērnus” uzsvēra, ka starptautiskajai sabiedrībai ir radikāli jāpastiprina cīņa pret Ebolas vīrusu, pretējā gadījumā cilvēki turpinās mirt savās mājās, izplatot vīrusu tālāk savā ģimenē un vietējā kopienā.

Organizācija norādīja, ka Sjerraleonē Ebolas vīruss izplatās kā savvaļas ugunsgrēks un jaunu inficēšanās gadījumu skaits dubultojas katras trīs nedēļas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+