×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
21. marts, 2014
Drukāt

ĀM: Vešņakova postenis nedod tiesības aizskaroši izteikties par Latvijas iedzīvotājiem (11)

Foto - LETAFoto - LETA

“Latvijas Avīze” 13. marta numurā 3. lappusē publicēja karikatūru, kuras faktā bija aģentūras LETA ziņa par Latvijas Ārlietu ministrijas reakciju uz Krievijas vēstnieka Latvijā Aleksandra Vešņakova izteikumiem “Latvijas Radio 4”, ka Krievija esot gatava glābt Latvijas nepilsoņus no nabadzības. Pēc šīs publikācijas “LA” redakcija saņēma vēstuli no Krievijas vēstniecības preses sekretāres, kura raksta, ka “vēstnieks radio intervijā komentējis nevis Krievijā gatavoto likumprojektu, kas atvieglos Krievijas pilsonības piešķiršanu, bet skaidrojis pašreizējās šīs jomas likumdošanas dažus noteikumus”. Lūk, fragments no Krievijas vēstnieka A. Vešņakova teiktā “Latvijas Radio 4”, atbildot uz raidījuma vadītājas jautājumu par Krievijas pilsonības piešķiršanu: “Kas attiecas, kā jūs izteicāties, uz Krievijas pilsonības “dalīšanu” – jā, zināmā mērā pastāv vienkāršota pilsonības piešķiršanas procedūra Latvijas Republikas nepilsoņiem, taču tikai zināmā mērā. Kā tas šajā gadījumā izpaužas? Ka nav obligāts nosacījums pastāvīgai dzīvošanai Krievijas Federācijas teritorijā. Tas ir tikai šai kategorijai (nepilsoņiem. – Red.). Bet šo kategoriju ir radījusi Latvijas valsts, neatzīstot viņus par savas valsts pilsoņiem. Kaut arī viņi dzīvoja šajā valstī un kopā ar jums cīnījās par tās neatkarību. Otrkārt. Mēs nekādi nestimulējam šo procesu. Un tas tiek stimulēts tikai tad, kad šeit kļūst sevišķi grūti, lūkojoties no sociāli ekonomiskā skatpunkta. Atcerieties, ka ne vienu reizi vien jūsu radiostacijā ir runāts, uzplaik­snījums bija 2009. – 2010. gadā. Jūs iesaldējāt savas pensijas, jums būtiski palielinājās bezdarbs. Jūs palielinājāt pensijas vecumu. Un tad cilvēks sāk domāt, ko viņam darīt. Palikt par nepilsoni vai arī saņemt Krievijas pilsonību, kas pēc likuma bija pieejama jau sen, un tādā veidā iegūt kaut kādu garantētu pensiju savai dzīvošanai. Vai arī palikt par bomzi šeit, Latvijas Republikas teritorijā. Un tad 5000 cilvēku gadā patiešām šādi pieņēma pilsonību. Atteikt mēs nevaram, tāpēc ka cilvēks mums izsaka pārmetumu: “Es kaut kad atbraucu uz šejieni, tā teikt, uz vienotu valsti, bet nonācu šajā bijušās vienotās valsts daļā kā “izdzītais”. Un, jūs, Krievija – mana vēsturiskā Dzimtene, nepametiet mani, vismaz šādā situācijā atbal­stiet!” Kā mēs reaģējam? Tieši tā arī reaģējam. Starp citu, pēdējā laikā, kad šeit kaut kādā ziņā izeja no krīzes kļuvusi saskatāma, cilvēku skaits, kas piesakās šai pilsonībai, samazinājies līdz 2,5 tūkstošiem. Pērn bija apmēram 3000 cilvēku. Turklāt Krievija garantē pensiju pārskaitīšanu un to dara, un indeksē tās.”

Kā “LA” jau bija minēts, uz šiem Krievijas vēstnieka izteikumiem pēc tam reaģēja Latvijas Ārlietu ministrija. Ārlietu ministrijas vēstnieks preses sekretārs Kārlis Eihenbaums: “10. martā Krievijas vēstniekam Latvijā A. Vešņakovam tika aizrādīts, ka viņa augstais diplomātiskais postenis nedod tiesības aizskaroši un maldinoši izteikties par Latvijas iedzīvotājiem. Latvijā ikviens nepilsonis var iegūt Latvijas pilsonību. Latvijas pilsoņi un nepilsoņi savās sociālajās tiesībās ir vienlīdzīgi. Krievijas puse diemžēl bieži vien ir izmantojusi Latvijas nepilsoņu jautājumu manipulāciju un demagoģijas nolūkos. Mums visiem ir rūpīgi jāturpina analizēt publiskajā telpā izplatītās informācijas par šo un citiem jautājumiem uzticamība, atbilstība realitātei un kritiski jāizvērtē paustās nostājas loģiskais pamatojums.”

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. No malas skatoties Atbildēt

  To nolādētās okupantu Krievijas vēstnieku izraidīt no Latvijas ar sūdainu koku.

 2. Vešņakova kungs tāpat kā Putina kungs Latvijā ir zaudējis uzticību.

 3. Lai visi brauc uz vēsturisko Dzimteni un viss būs vislabākajā kārtībā.

 4. 1. (un kopā ar jums cīnījās par tās neatkarību. ) – Par cīņu gan to grūti nosaukt.
  2. (Jūs iesaldējāt savas pensijas, jums būtiski palielinājās bezdarbs. Jūs palielinājāt pensijas vecumu.) – mēs to saucām par jostas savilkšanu, kurā gan, kā vēlāk izrādījās, piedalījās galvenokārt maznodrošinātie. Bet kāpēc babai Aņai vajag treknāku gabalu, nekā Annas tantei? Vai tā nav sabiedrības šķelšana.

 5. Idealoģiskais Tēvs gan saka tā:
  4 марта президент России Владимир Путин во время пресс-конференции заявил, что необходимости введения Вооруженных сил России на территорию Украины пока нет, но возможность такая есть. Он добавил, что не обеспокоен перспективой войны с Украиной, так как Россия воевать не будет.
  “Мы не собираемся и не будем воевать с украинским народом, – сказал Путин, отвечая на соответствующий вопрос на пресс-конференции. – Если мы примем такое решение, то только для защиты украинских граждан, и пускай попробует кто-то из числа военнослужащих стрелять в своих людей, за которыми мы будем стоять сзади. Не впереди, а сзади. Пускай они попробуют стрелять в женщин и детей”.

 6. Vai tad tas nava vienkārši izdarāms !?? Ņem savus pilsoņus kuriem šeit nepatīk un kuri te vienmēr ir bijuši svešķermeņi, un Krievijā palīdzat cik vien uziet !

 7. Okupētājarmija aizgāja bet okupētāji palika. Cilvēkiem grūti, lai tik dodas mājās.

 8. Un ko par Launuma Imperijas vestnieka, Latvijas Valsti.provokacijam saka betongalva no viesu nama
  “Komunisma Kajinas”,un vina sabiedrota tante,kura sevi deve par Latvijas Valsts Premjeres ?!
  Vai so abu individu pienakums nav rupeties par Latvijas Valsts un latviesu tautas drosibu ?!

 9. Krievijas pases dala Latvijā, lai būti lielāks skaits Krievijas pilsoņu, ko vajag glābt ar karaspēka ievešanu..

 10. Vešņakovam jālūdz atstāt nLatviju. Viņš selekcionē Krievijas pilsoņu skaitu Latvijā ar domu, kašeit varētu atkārtoties Kriemas variants. Krievi ir iz bļaušanu Rossija, Rossija, mFašisti. Tīša demagoģija Atbildēt

  Demagoģija

Draugiem Facebook Twitter Google+