×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. novembris, 2013
Drukāt

Glābšanas darbus Zolitūdē atsāks pēcpusdienā; drupas pakāpeniski nojauks

Foto - LETAFoto - LETA

Lielveikals "Maxima", kur iebrucis jumts un dzīvību zaudējuši vairāki desmiti cilvēku.

Aktīvus glābšanas darbus sagruvušajā “Maxima” lielveikalā Zolitūdē plānots atsākt šodien pēcpusdienā.

Kā skaidroja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, glābēji un būvniecības speciālisti sagruvušajā ēkā ir izvietojuši mērierīces, lai noskaidrot konstrukciju svārstības, drošību un noturību. Lai mērierīču dati būtu ticami, vēl nepieciešamas vairākas stundas, kuru laikā darbi netiks veikti.

Tikmēr ap lielveikala drupām tiks uzstādīta cita veida glābšanas darbu tehnika. Tas tiek darīts, jo speciālisti secinājuši, ka drupas ir tik nestabilas, ka nepārtraukti iespējami negaidīti nogruvumi, tāpēc nolemts veikt kontrolētus nogruvumus.

Personu meklēšana ir un paliek mūsu prioritāte, uzsvēra Pētersone-Godmane, paužot cerību, ka darbus šodien izdosies pabeigt.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvis Kristaps Eklons pastāstīja, ka primāri glābēji pārmeklēs vietas, kuras vēl nav pārbaudītas un kur zem drupām vēl var būt cilvēki.

Tajās vietās, kur varētu būt cilvēki, sienas virsū nebrucinās, nodrošinās stabilu vidi un drupas pārmeklēs, ar rokām pārcilājot būvgružus.

Eklons atkārtoti uzsvēra, ka papildspēki VUGD nav nepieciešami, glābēju un tehnikas dienestam pietiek, bet ierobežojošais faktors ir salīdzinoši nelielā teritorija, kurā ar kontrolētu risku iespējams veikt glābšanas darbus.

Kā ziņots, Zolitūdē ceturtdienas vakarā sabrukušā lielveikala “Maxima” drupās atrasti jau 54 bojāgājušie, vēl septiņi cilvēki ir pieteikti kā pazuduši.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Kā ziņots, 2007.gada 23.februārī pansionātā “Reģi” notika plašs ugunsgrēks, ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā. Ugunsgrēkā gāja bojā 26 pansionāta klienti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+