×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
21. oktobris, 2016
Drukāt

Glābšanas operācija jūrā sliktos laika apstākļos: Uz jahtas klāja četri cilvēki

Foto - LETAFoto - LETA

Jūrā ceturtdienas pēcpusdienā veikta glābšanas operācija – palīdzību lūdza četri cilvēki, kuru jahta piedzīvoja tehniskas problēmas.

Plkst.15.27 Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma informāciju no Igaunijas meklēšanas glābšanas un koordinācijas centra, ka 40 jūras jūdzes uz ziemeļiem no Ventspils atrodas jahta “Forum”, kurai ir tehniskas problēmas un nav iespējams turpināt ceļu saviem spēkiem.

MRCC Rīga nekavējoties norīkoja Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes kuģi KA – 14 „Astra” doties uz notikuma vietu. Ņemot vērā sliktos laika apstākļus, jahta, kurā atradās četri cilvēki, tika aizvilkta uz Ventspils ostu. Operācijas laikā kuģim KA – 14 „Astra” atbalstu sniedza arī patruļkuģis P-09 „Rēzekne”. Cilvēki nav cietuši.

Krasta apsardzes dienests atgādina, ka pirms izlemjat pavadīt laiku ūdens tuvumā vai nodoties atpūtai jūrā, izmantojot laivu, jahtu vai citu peldlīdzekli, rūpīgi pārdomājiet, vai jums ir līdzi visi nepieciešamie glābšanas līdzekļi un esat informēti par to, kas ir jādara nelaimes gadījumā, kā arī ziņojiet MRCC Rīga par plānoto peldlīdzekļu iziešanu un ienākšanu ostās.  Nelaimes gadījumā jūrā jāzvana uz MRCC Rīga trauksmes tālruņa numuru 115.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+