×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. marts, 2012
Drukāt

Glābšanu apgrūtināja vējš un viļņi


Vakarrīt īsi pirms plkst. 6 Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs saņēma informāciju, ka uz sauskravas kuģa “Kadri”, kas kuģo zem Maltas karoga un bija ceļā no Tallinas uz Liepāju, slikto laika apstākļu dēļ noticis negadījums, kurā cietuši divi komandas locekļi.

 

Lai veiktu cietušo evakuāciju un nogādātu ārstu aprūpē, sākotnēji ar Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra starpniecību Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) ārsti kuģa kapteinim sniedza medicīnisko konsultāciju, pēc kuras tika pieņemts lēmums uz notikuma vietu norīkot Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteru “Mi-17” (LAF-104), līdzi dodoties arī NMPD ārstiem. Pēc cietušo evakuācijas pirms plkst. 10 ārsti konstatēja viena komandas locekļa nāvi, bet otru nogādāja Ventspils slimnīcā.

Negadījuma brīdī – astoņas jūras jūdzes no ieejas Irbes jūras šaurumā, glābšanas darbus apgrūtināja nelabvēlīgie laika apstākļi – vēja ātrums bija 22 metri sekundē un viļņu augstums trīsarpus līdz četri metri. Apgrūtinošs faktors bija arī kuģa atrašanās balastā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+