Mobilā versija
+2.2°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
17. novembris, 2014
Drukāt

Gladiatori ieturēja graudaugu diētu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kaut arī Romas gladiatoriem bija jāievēro stingrs treniņu režīms, lai dotos laukumā un cīnītos līdz nāvei, nesenie arheoloģiskie atradumi liecina, ka, atšķirībā no mūsdienu sportistu proteīniem bagātās diētas, gladiatori galvenokārt patērēja graudaugus.

Šādu atklājumu izdarījuši Vācijas arheologi, pētot romiešu mirstīgās atliekas, kas saglabājušās 2. gadsimtā veidotajās kapsētās, ziņo laikraksts “The Daily Mail”. Zinātniekiem analizējot 53 personu, tostarp 22 gladiatoru, mirstīgās atliekas, noskaidrots, ka šo cilvēku maltītes galvenokārt sastāvēja no graudaugiem un tajās nebija gaļas. “Visi cilvēki patērēja augus, tostarp kviešus un miežus kā pamatproduktu, kamēr citi galvenokārt ēda pupiņas,” teikts vācu zinātnieku publicētajā pētījumā. Turklāt gladiatori kā īpašu “sportistu dzērienu” patērēja augu pelnu un etiķa maisījumu.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+