×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. maijs, 2018
Drukāt

“Saskaņas” kongresa aizkulises: glamūrs, izrādīšanās un “ņaudnīca” (12)

Foto - Ģirts ZvirbulisFoto - Ģirts Zvirbulis

Sociāldemokrāti pilīs. "Saskaņa" mīl savus kongresus rīkot greznās vietās – kultūras pilī "Ziemeļblāzma", nesen atjaunotajā VEF Kultūras pilī, tagad Melngalvju namā. Tādēļ ārēji tie atgādina augstākās sabiedrības rautus, nevis sociāldemokrātu pasākumu.

Zem kristāla lustrām sēž dārgos uzvalkos iespīlēti apaļīgi kungi un smalki safrizētas, spilgti uzkrāsotas dāmas. Viņi ik pa laikam pieklājīgi plaukšķina dziedātājai Marijai Naumovai, kura uz skatuves dedzīgi izpilda estrādes mūzikas hitus, no blakus esošās Lībekas zāles plūst uzkodu smarža. Uz notiekošo atzinīgi noraugās viduslaiku augstmaņi, kas iemūžināti gleznās ar milzīgiem apzeltītiem rāmjiem. Ja sestdien kāds nejaušs apmeklētājs būtu iemaldījies Melngalvju namā, viņš, visticamāk, sajustos nokļuvis kādā “sabiedrības krējumam” domātā “VIP” rautā, nevis sociāldemokrātu kongresā. Lai gan šāda iespēja maz ticama, jo uzraksts “Private event” (privāts pasākums – angļu val.) un ražena auguma apsargi pie ieejas rūpējās, lai nepiederošie ar savu klātbūtni netraucētu “Saskaņas” kongresu. Drošībnieki apturēja arī šo rindu autoru un bargi noprasīja, kas man te meklējams. Pēc pāris jautājumiem tomēr ļāva doties iekšā, bet stingri piekodināja nēsāt īpašu žurnālista kartīti, ko izsniedz turpat pie ieejas.

Ja atskaita austrumniecisko glamūru, tad “Saskaņas” kongresa sākums daudz neatšķiras no citu partiju sanākšanām – himna, muzikāli priekšnesumi, līderu uzrunas. Sadaļa “viesu videoapsveikumi” gan bija garāka, vārds tika dots dažādu Eiropas sociāldemokrātisko partiju pārstāvjiem, bet vairāki bija ieradušies uz pasākumu klātienē. Ar ārzemju draugiem un dalību starptautiskās organizācijās lepojas arī citas partijas, jo tas ceļ organizācijas autoritāti. Taču “Saskaņai” šāds uzsvars ir īpaši būtisks, jo tādējādi partija cenšas mazināt tai piedēvēto “Maskavas rokas” tēlu.

“Saskaņa” arī centās demonstrēt, ka partijas pro-gramma un piedāvājums vēlētājiem top nevis Kremļa kuratoru kabinetos, bet šeit uz vietas, ieklausoties Eiropas speciālistu vērtējumos. Tādēļ kongresa lielākā daļa bija plānota kā paneļdiskusija ar devīzi “Atbalsti pārmaiņas!”. “Pēc pētījumu aģentūras SKDS datiem, 21,8% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valstij ir nepieciešamas radikālas reformas. Vēl 41,3% domā, ka valstij ir vajadzīgas ļoti radikālas pārmaiņas. Kopumā 63,1% Latvijas iedzīvotāju iestājas par radikālām un ļoti radikālām reformām,” savā runā teica “Saskaņas” priekšsēdētājs Nils Ušakovs, vienlaikus piebilstot, ka pašreiz valdošās partijas šo pieprasījumu nespēj apmierināt. “Par ko pašlaik, dažus mēnešus pirms vēlēšanām, runā valdošo partiju politiķi? Aizliegt alkohola tirdzniecību par skaidru naudu. Aizliegt privātajās augstskolās studēt krievu valodā. Izmantot robotus imigrantu vietā. Un, protams, nacionāļi ar kebabiem,” ironizēja “Saskaņas” līderis. “Saskaņas” atbildība esot piedāvāt gudras alternatīvas.

Diemžēl jāteic, ka šajā kongresā īpaši daudz gudru alternatīvu neizdevās saklausīt. Viens no retajiem runātājiem, kurš piedāvāja ko daudzmaz konkrētu un sociāldemokrātu tematikai atbilstošu, bija Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs. Viņš informēja par “Saskaņas” ieceri vērsties Satversmes tiesā, lai panāktu, ka personas ienākumi līdz minimālai algai netiek aplikti ar nodokļiem. Citi politiķi un pieaicinātie eksperti vai nu bārstīja jau daudzkārt dzirdētas klišejas (sabiedrības spēks ir dažādībā, jāveicina zināšanu eksports, spēcīgi reģioni ir labklājības pamats), vai “ņaudēja” par to, cik slikti ir pašreiz valdošo partiju darbi. Nodokļu reforma esot slikta, jo palīdz tikai bagātajiem. Savukārt izglītības valodas reforma vispār esot “absolūts ļaunums”, “politiska provokācija” un “valdošo partiju nespējas apliecinājums”. Tādēļ iecerētā domu apmaiņa vai “domnīca” vairāk atgādināja “ņaudnīcu”.

Partijas Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs starplaikā paskaidroja, ka pasākuma mērķis neesot jau tagad nonākt pie konkrētas programmas, bet gan apkopot idejas, kuras vēlāk partijas vadība iestrādāšot gan priekšvēlēšanu 4000 zīmju programmā, gan izvērstā piedāvājumā vēlētājiem. Arī “Saskaņas” premjera kandidāts kongresā netika apspriests. Lūgts precizēt, kādiem kritērijiem šai personai būs jāatbilst, Ušakovs skaidroja, ka viņam būtu jāatbilst gan partijas vērtībām, gan sociāldemokrātu kopējai ideoloģijai, kā arī “profesionālim un ar morālām dotībām”. Viņaprāt, kandidātam jābūt arī “Saskaņas” biedram. Rīgas mērs jau iepriekš licis saprast, ka nevēlas pats kandidēt uz premjera amatu.

Cik partijai izmaksā šāda līmeņa pasākums? Skaidrs, ka tas nav lēti, bet precīzu summu Ušakovs nevēlējās atklāt, norādot, ka tas būs zināms tikai pēc visu rēķinu saņemšanas un apmaksas. “LA” gan neoficiāli tapa zināms, ka īsi pirms kongresa “Saskaņa” uzdevusi katram savam Saeimas deputātam ieskaitīt partijas kasē “ziedojumu” divu mēneš-algu apmērā. Tātad vismaz 4000 eiro no 23 deputātiem jeb kopskaitā aptuveni 90 000 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Glamūrs, izrādīšanās un “ņaudnīca” – tas pats taču notiek arī visu pārējo partiju kongresos. Poliiķi visur ir politķi – sabiedrības vistukšākā un visbezjēdzīgāka daļa. 😛

 2. Cik tukstosi gadu cietumsoda, ar mantas konfiskaciju, par vinu noziegumiem butu japiespriez ja ES un NATO Valsti Latvija butu Tiesiska Valsts,kura tiek ieveroti un izpilditi visi LR Kriminallikumu un Starptautiskie likumi ?!
  Likumu nepildisana no atbildigajam institucijam un atseviskam personam,ir nozieguma un noziedzinieku atbalstisana . Valsts nodeviba.Ilggadigs cietumsods ar mantas konfiskaciju.

 3. Daudzi latvieši balsos par ..."Saskaņu"... Atbildēt

  Viens no retajiem runātājiem, kurš piedāvāja ko daudzmaz konkrētu un sociāldemokrātu tematikai atbilstošu, bija Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs. Viņš informēja par “Saskaņas” ieceri vērsties Satversmes tiesā, lai panāktu, ka personas ienākumi līdz minimālai algai netiek aplikti ar nodokļiem.
  ===========================
  Labi, ka vismaz 1 no 100 āmurgalvām kaut ko tādu ierosināja …Ņemot piemēru no …Igaunijas!
  Igaunijā minimālā alga ir 500 eiro 7un tie NETIEK aplikti ar nodokli …
  Latvija mākslīgi uztaisīja lēcienu MINIMĀLAJAI algai no 380 līdz 430 eiro 2018.gadā tā UZLABOJOT vidējo algu valstī un āmurgalvām un ministriem bija iespēja PALIELINĀT sev algas vēl par 200+ eiro, lai gan tikai IDIOTI neredz, ka valsts PARĀDS ir jau 10 miljardi …
  Latviski runājošie jau 28 gadus NEMĀKULĪGI ir vadījuši valsti, tāpēc nav brīnums, ka latvieši atklāti saka ielu intervijās, ka balsos par Saskaņu Saeimas vēlēšanās …

  • Netrūkst naivo un lumpeņu starp latviešiem. Ieslēgt smadzenes un analizē to, ko kremļa pakalpiņi dara Rīgā , tas no viņiem ir par daudz prasīts.
   Tik ļoti viņiem gribas atkal nonākt Krievijas ietekmē. Nožēlojami!

 4. Aleksandra Kutuzova Atbildēt

  Smiekligaka vieta ir urbanovica vestijums par programmu, kura vel tiekot izstradata. Pa visiem siem gadiem ta vel arvien nav gatava? Ko gaidiet ta saucamie socialdemokrati. Tuksi plurkski.

 5. Sociāldemokrātiskie kolhoznieki, slaucēji un traktoristi , glamūrīgi sapucējušies! Lai būtu tuvāk tautai! 😀

 6. Zem kristāla lustrām sēž dārgos uzvalkos iespīlēti apaļīgi kungi un smalki safrizētas, spilgti uzkrāsotas dāmas. VAR DOMĀT,KA CITĀS PATIJĀS TĀ NAV….

 7. Sociāldemokrāti pilīs Atbildēt

  pēc principa – “grab’ nagrabļennoje!”…
  Kas, principā, tā arī pienāktos sociāldemokrātiem.
  Tikai… parādīja, ka paši nav ne par kripatiņu labāki par aplaupāmajiem !

 8. tiešām nav par ko uztraukties- kopā ar uzticamo partneri ZZS uzvarēs vēlēšanās un ceļš uz Austrumiem vaļā!

 9. Kamēr “Tautas Kalpi” štuko kā tautai noraut pēdējo kreklu,tikmēr komuņagu smirdīgās atliekas nostiprina savas pozīcijas!

 10. Kremli vel nav saskanots jaunais S premjera kandidats …

Draugiem Facebook Twitter Google+