Pasaulē
Eiropa

Glāzgovas un Aberdīnas lidostās gaidāmi divi streiki1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: SCANPIX/REUTER/LETA

Nākamajā mēnesī divās Skotijas noslogotākajās lidostās Glāzgovā un Aberdīnā gaidāmi divi 12 stundu streiki, vēstīja britu sabiedriskā raidorganizācija BBC.

Pēc tam, kad strupceļā nonāca sarunas starp lidostu operatoru “AGS Airports” un arodbiedrību “Unite”, tika izsludināti streiki vasaras atvaļinājumu sezonas laikā. Puses jau ilgstoši nespēj vienoties par darba samaksu un pensijām.

“Unite” biedri abās lidostās streikos 7.un 10.jūnijā no plkst. 4 līdz 16 pēc vietējā laika (plkst. 6-18 pēc Latvijas laika).

AGS solīja, ka tiks izstrādāti plāni, lai abās lidostās pasažieru apkalpošana notiktu ierastajā režīmā.

Arodbiedrības vadība gan brīdināja, ka vasaras ceļojumu sezonā gaidāmi vēl citi streiki. Darbinieku pārstāvji norādījuši, ka kompānija piektdien slēdza konsultāciju par pensijām procesu, cenšoties likvidēt definētu pensiju plānu darbiniekiem, par kuru puses vienojās pirms trim gadiem.

Savukārt kompānija apgalvo, ka arodbiedrība neiesaistās konstruktīvā dialogā nedz par pensijām, nedz darba samaksu, kuru kompānija jau ir palielinājusi par 3%, lai gan sākotnēji solīja 1,8% pieaugumu.

“AGS Airports” pieder Glāzgovas, Aberdīnas un Sauthemptonas lidostas.

Uz Aberdīnu no Rīgas lido arī Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic”, taču streiku dienās tās reisi nav paredzēti.

LA.lv